Спеціальні потреби

Кабмін представив «Чорну книгу Кремля»


"Чорна книга Кремля"
"Чорна книга Кремля"

Кабінет міністрів представив у вівторок «Чорну книгу Кремля» про «злочини, вчинені Росією проти українського народу та його економіки», як охарактеризував видання радник прем’єр-міністра Данило Лубківський.

«Фактично це зведення інформації, яке буде продовжуватись для того, щоб остаточно встановити всю повноту втрат і збитків України як міжнародний вирок режимові президента Росії Володимира Путіна», – повідомив він, представляючи книгу.

Інформацію, отриману від центральних органів влади України, зведено станом на початок лютого 2015 року. «Повноту жертв і збитків досі неможливо з’ясувати», – сказав Лубківський.

Зокрема, на початок лютого цього року за час агресії загинуло понад 5 тисяч людей, майже 11 тисяч осіб поранено. Станом на 1 січня 2015 року кількість загиблих серед учасників АТО перевищила тисячу триста людей. За словами Лубківського, реальні цифри можуть бути набагато більшими.

Як заявив Лубківський, Україна щодня втрачає близько ста мільйонів гривень на проведення антитерористичної операції та захист держави. Російські бойовики й місцеві сепаратисти пошкодили або знищили більш як одну тисячу енергетичних об’єктів, також пошкоджено понад півтори тисячі об’єктів залізничної інфраструктури, наголосив він.

За інформацією, яка міститься в «Чорній книзі Кремля», внаслідок окупації Росією Криму та захоплення частини території Донбасу Україна втратила майже 20% свого економічного потенціалу, з більш як 150 вугільних шахт 115 опинилися на території, яку тимчасово контролюють угруповання «ДНР» і «ЛНР». Відтак видобуток вугілля знизився на 35%, повідомив Лубківський.

Загальна сума руйнувань, з урахуванням об’єктів житлово-комунальної, соціальної інфраструктури, становить понад 1,2 млрд гривень.

За словами Лубківського, такі наслідки «війни, розгорнутої Російською Федерацією проти України».

«Чорну книгу Кремля» видано п’ятьма мовами (українською, англійською, російською, німецькою і французькою). Найближчим часом її передадуть у дипломатичні місії та представництва міжнародних організацій, які працюють в Україні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG