Спеціальні потреби

Київ і сепаратисти звинувачують один одного в порушенні режиму припинення вогню


Проросійські сепаратисти обстрілюють позиції українських військ у районі села Санжарівка

Українська влада та проросійські сепаратисти звинувачують один одного в порушенні режиму припинення вогню, покликаного покласти край бойовим діям у Східній Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив у понеділок, що за минулу добу позиції українських військ 112 разів опинялися під обстрілом сепаратистів у Донецькій і Луганській областях.

За словами військових, атаки сепаратистів на ключовий залізничний вузол Дебальцеве посилилися, причому сепаратисти використовують усі наявні у них види озброєнь.

Кореспондент Reuters у Вуглегірську, приблизно в 10 кілометрах на захід від Дебальцевого, повідомив про посилені артилерійські обстріли в околицях міста і вибухи, які відбуваються приблизно кожні 10 секунд.

Командир сепаратистів Едуард Басурін заявив у понеділок, що урядові війська обстріляли передмістя Донецька – Докучаєвськ.

Відповідно до угоди про припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії фронту в Україні повинно початися з настанням вівторка за київським часом. Проте представник українських військових Владислав Селезньов заявив інформаційному агентству AFP, що урядові війська не можуть відвести озброєння через постійні атаки сепаратистів.

Тим часом Європейський Союз розширив список санкцій, включивши в нього двох заступників російського міністра оборони, у зв’язку з їх причетністю до конфлікту в Україні. Їм заборонено в’їзд до країн Євросоюзу, а їхні активи підлягають замороженню. Всього в «чорний список» додані 19 осіб і дев’ять установ.

Більшість збройних сутичок цього місяця зосереджується в районі Дебальцевого, де, згідно з деякими повідомленнями, сепаратисти оточили тисячі українських військовослужбовців.

XS
SM
MD
LG