Спеціальні потреби

Кращу зброю США у боротьбі з Росією назвав оглядач CNN


Заходу не варто переводити протистояння із Росією з області економічного тиску, де він має абсолютну перевагу, до зони військового протистояння. Про це йдеться у статті відомого американського аналітика-міжнародника, колумніста "Вашингтон пост" та ведучого каналу "Сі-Ен-Ен" Фаріда Закарії.

Закарія переконаний, що США та Європа мають фокусуватись на санкційному тиску проти Росії, адже сам він, на відміну від військового протистояння, лякає Росію.

У якості доказів своєї правоти експерт нагадує і про стрімке падіння економіки Росії під тиском санкцій, і про слова голови російського уряду Дмитра Медведєва, який заявляв, що за виключенням Росії з банківської системи SWIFT послідували би "безмежні" наслідки.

Вести бій там, де маєш перевагу і ретельно добирати зброю

Натомість, військова допомога Україні, на думку Закарії, грала би на руку Путіну.

"Військова допомога Україні лише підкине хмизу у вогонь російського націоналізму, дозволить Путіну і далі займатись захистом "братів росіян" у тій сфері, де він переконаний у перемозі. Режиму, який провів дві витратні війни у Чечні, регіоні менш важливому для свідомості росіян, ніж Україна, втрата певної кількості людей та грошей у ході бойових дій не стримає", - пише Закарія.

Оглядач також вважає, що прихильниками збройної допомоги Україні у США керує не холодний розрахунок, а гордість.

"Сенатор-республіканець Линдсі Ґрем нещодавно чесно пояснив, чому дехто у Вашингтоні виступає за військову допомогу. За його словами, це не гарантує результату, але принаймні покаже, що США роблять хоч щось перед лицем агресії Росії. “Я не знаю, що буде після надання Україні захисних озброєнь", - заявив Ґрем у ході Мюнхенської безпекової конференції, - “Але знаю, що краще почуватимусь, знаючи, що коли моя країна мала постати проти сміття і захистити свободу, я особисто став на захист свободи". Але мета міжнародної політики США полягає не у тому, щоб сенатор Ґрем себе краще почував, а в тому, щоб досягати конкретних цілей. А це значить - вести бій там, де маєш перевагу і ретельно добирати зброю", - відзначив Закарія.

Дивіться також : Дзвінок Обами вирішив долю переговорів у Мінську - українські експерти

Дзвінок Обами вирішив долю переговорів у Мінську - українські експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG