Спеціальні потреби

Сергеєв: консультації в Раді безпеки ООН тривають, щоб резолюція не була «порожньою»


У Раді безпеки ООН тривають консультації щодо «колективного» проекту резолюції щодо України, повідомив у неділю постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

За його словами, той проект резолюції, який подала Росія, має «багато зауважень».

«Порожній» проект резолюції Ради безпеки ООН щодо України нам не потрібен, працюємо над його наповненням», – написав Сергєєв у твітері.

Російська сторона натомість сподівається на ухвалення саме її версії проекту резолюції, заявив російському прокремлівському телеканалові «НТВ» постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін.

Для України критично важливим є підтвердження всією Радою безпеки ООН її відданості мінським домовленостям і їхній реальній імплементації, заявив на брифінгу в неділю міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він наголосив, що ці домовленості мають виконувати всі сторони й повністю.

За словами Клімкіна, він очікує від Ради безпеки чотирьох «так»: «так» мінським домовленостям, «так» припиненню вогню», «так» саме зараз і «так» виконанню в повному обсязі.

Україна щоразу звертає увагу, що всі досі укладені в Мінську домовленості мають виконувати всі сторони, включно з сепаратистами й Росією, яка їх підтримує, і не вибірково, а в повному обсязі, тобто, зокрема, з виведенням із України іноземних збройних формувань і найманців та озброєнь, поверненням Україні контролю над усім її кордоном і звільненням усіх заручників і незаконно утримуваних осіб, серед іншого. І в Україні, і на Заході звертають увагу, що досі ці домовленості намагалася виконувати тільки Україна, Росія ж і сепаратисти й не починали виконувати більшість пунктів. Зокрема, після останніх домовленостей, досягнених у Мінську раніше цього тижня, сепаратисти заявили, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території, бо вважають її «своєю», а Росія стала говорити, що не брала на себе в Мінську ніяких зобов’язань і взагалі не є учасником цих домовленостей, а, мовляв, лише «гарантом».

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG