Спеціальні потреби

ООН скликає надзвичайне засідання щодо України


Росія несподівано поширила в ООН проект резолюції, яка схвалює нову Мінську угоду про припинення вогню в Україні і закликає всі сторони конфлікту виконувати її.

Організація Об’єднаних Націй на неділю 15 лютого скликає надзвичайне засідання, щоб закріпити можливе припинення вогню в Україні.

За даними агенції Associated Press, напередодні Росія несподівано поширила в ООН проект резолюції, що схвалює нову угоду про припинення вогню Україні, підписану у Мінську, і закликає всі сторони конфлікту виконувати її. У документі згадується «суверенітет і територіальна цілісність України».

За словами дипломатів, принаймні 15 країн-членів ООН голосуватимуть за російську версію резолюції.

Тим часом в Україні за кілька годин до оголошення перемир’я бої посилюються. Сполучені Штати у п’ятницю звинуватили Росію у поставках бойовикам у Східній Україні нових великих партій важкого озброєння.

Речник Державного департаменту США Джен Сакі підтвердила, що США мають інформацію, що впродовж останніх кількох днів український кордон з боку Росії перетинали танки та ракетні системи.

«Це явно суперечить духу угоди, досягнутої цього тижня. Сторони конфлікту повинні продемонструвати повну стриманість напередодні припинення вогню в неділю. Зокрема, йдеться і про негайне припинення нападів Росії та сепаратистів на Дебальцеве та інші українські міста», – сказала Джен Сакі.

Угода, яку підписали у Мінську представники тристоронньої групи, вогонь на сході України має припинитися опівночі з суботи на неділю.

XS
SM
MD
LG