Спеціальні потреби

Всупереч угоді про припинення вогню – бої за місто Дебальцеве продовжуються


Як проросійські бойовики, так і українські урядові війська відмовляються вивести свою зброю із стратегічного східноукраїнського міста Дебальцеве, де продовжуються бої, незважаючи на досягнуту угоду про припинення вогню.

Хоча припинення вогню, яке стало чинним в неділю, довело до зменшення ворожих дій в інших районах воєнної зони, в Дебальцевому сутички продовжуються. Місто перебуває під контролем українських військ, але вони оточені сепаратистами.

Згідно з умовами припинення вогню, обидві сторони мали розпочати виведення важкої зброї з міста у вівторок. Але термін пройшов, і кожна зі сторін наполягає, що вона першою не зробить такого кроку.

«Як лише екстремісти припинять обстріл, українська сторона розпочне відведення важкої зброї від лінії фронту», – сказав у телевізійному коментарі представник українських збройних сил.

Проте представник бойовиків Денис Пушилін сказав інформаційному агентству Reuters, що в сепаратистів є «моральне» право захищати місто, яке він назвав «внутрішньою територією». Він також сказав, що бойовики були готові до взаємного відведення зброї, але що вони і далі «реагуватимуть на обстріл».

Мирна угода і виведення важкої зброї, як передбачається, будуть у центрі уваги телефонної конференції між представниками бойовиків, України, Росії і Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі.

Ця організація мала вести моніторинг припинення вогню, але бойовики не дозволяють її представникам прибути до Дебальцевого. Німеччина у вівторок заявила, що вона погодилась з лідерами України і Росії дозволити спостерігачам прибути до оточеного міста.

Як заявив у вівторок український військовий представник, протягом останньої доби щонайменше п’ятеро українських солдатів загинуло і дев’ятеро отримали поранення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG