Спеціальні потреби

Антикорупційні агенції України стали інструментом тиску на політиків, бізнес - експерти на сторінках Opendemocracy


Дослідники вважають, що Порошенко сконцентрував повноваження на рівні авторитарних
Дослідники вважають, що Порошенко сконцентрував повноваження на рівні авторитарних
Україна перебуває у небезпечній близькості від авторитаризму. Цю позицію обстоюють професор НаУКМА Михайло Мінаков та Тимофій Милованов, в.о президента Kyiv School of Economics у статті опублікованій Opendemocracy.net
Формальний та неформальний контроль над судовою та виконавчною владою України зростає

"Загроза авторитарного правління в Україні цілком реальна. Потрібна загальнонаціональна дискусія про те, як мінімізувати ризик авторитарного реваншу та використати владу, яку консолідував президент для того, щоб трансформувати, модернізувати та демократизувати Україну", - пишуть Мінаков та Милованов.

Інститут президентства, в контексті процесу його виникнення на пострадянському просторі, за самою суттю несе з собою загрозу аторитаризму - вважають дослідники.


"Інститут президентства було винайдено наприкінці радянської епохи, щоб звільнити голову держави з-під контролю Політбюро та Центрального комітету партії", - тлумачать історію Милованов та Мінаков, - "Після розвалу СРСР, у більшості пострадянських республік інститут президента набув авторитарних ознак у процесі боротьби з іншими політичними інститутами".
Нові антикорупційні агенції у президентській вертикалі ... вже стали ефективним інструментом тиску проти фінансової та політичної еліти України

Порошенко вже формально та неформально контролює ключові органи виконавчної, законодавчої та судової влади через союзників, нові призначення та членів своєї фінансово-політичної групи, а нові антикорупційні агенції, створені в Україні, вже стали інструментом вибіркового переслідування в арсеналі влади - застерігають дослідники.

"Формальний та неформальний контроль над судовою та виконавчною владою України зростає. Нові антикорупційні агенції у президентській вертикалі ще не продемонстрували послідовної результативності у боротьбі з корупцією, але вже стали ефективним інструментом тиску проти фінансової та політичної еліти України", - йдеться у статті."Якщо парламент більше не виступає чинником стримування щодо влади Порошенка, то значить більше немає перепон для можливого використання ним влади задля особистої вигоди, чи в інтересах певних груп", - попереджають Мінаков та Милованов.

Дивіться також: Від недоречного виконання Мінських угод Україну застерегла спікер парламенту Литви
Від недоречного виконання Мінських угод Україну застерегла спікер парламенту Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

XS
SM
MD
LG