Спеціальні потреби

Озброївши Україну для повернення Донбасу, США можуть витягнути Росію із Сирії - конгресмен на слуханнях


Конгресмен-республіканець Мо Брукс.
Конгресмен-республіканець Мо Брукс.
Адміністрація президента США Барака Обами має розглянути варіант надання Україні летального озброєння та уможливлення повернення окупованих територій силою з тим, щоб відновлення бойових дій на сході України примусило Росію згорнути військову кампанію у Сирії. Таку думку у ході слухань Комітету Палати представників США із закордонних справ озвучив конгресмен-республіканець від штату Алабама Мо Брукс (Mo Brooks).

У ході слухань "Політика США після ескалації ситуації у Сирії з боку Росії", які тривають у Вашингтоні, Мо Брукс звернувся до присутніх у якості свідків представників Держдепу Вікторії Нуланд та Енн Паттерсон з питанням, чи розглядала адміністрація США можливість озброєння України з тим, щоб примусити Росію згорнути військову кампанію у Сирії.
До вашої уваги: запис діалогу конгресмена-республіканця Мо Брукса та Вікторії Нуланд (розмова дана мовою оригіналу- прим. ГА).


При цьому Брукс зауважив, що Мінські угоди та режим припинення вогню в Україні не призвели до повернення Україні окупованих територій. Натомість, отримавши летальне озброєння зі США, на думку Брукса, Київ міг би розгорнути військову кампанію, спрямовану на повернення загарбаних територій і таким чином примусити Росію перекинути до України додаткові військові ресурси.
Вікторія Нуланд перепитала, чи пропонує законодавець добиватись відновлення війни в Україні


На думку Брукса, Росія не зможе дозволити собі паралельне ведення потужних військових операцій у Сирії та Україні, відтак відновлення війни в Україні призведе до деескалазції військової присутності Москви у Сирії.


Брукс наголосив на тому, що Україна досі не отримала від США танки, ракети та інші види летального озброєння, яке б реально дозволило повернути території, загарбані підтримуваними Росією сепаратистами.

Брукс також закликав Нуланд та Паттерсон донести його думки до адміністрації Барака Обами.

Мінські угоди та режим припинення вогню в Україні не привели до повернення Україні окупованих територій
Позиція конгресмена-республіканця Мо Брукса
Прикметно, що озвучена Бруксом думка викликала обурення Вікторії Нуланд, яка перепитала, чи пропонує законодавець добиватись відновлення війни в Україні.

Позиція Мо Брукса отримала підтримку іншого конгресмена-республіканця Ренді Веббера. Останній висловив думку, що взяти на себе озброєння України для реалізації запропонованого Мо Бруксом сценарію, могли би союзники США на Близькому Сході, які мають бути зацікавлені у деескалації присутності Росії у Сирії.


Як відомо, офіційний Київ вже тривалий час наполягає на наданні урядом США летальних озброєнь ЗСУ, які б дозволили стримати подальшу агресію Росії.

Раніше законодавці США у Сенаті та Палаті представників підтримали надання Україні летальних озброєнь та заклали їх у військовий бюджет США та інші законопроекти. Адміністрація президента США Барака Обами, попри незгоду ряду провідних міністрів та посадовців, послідовно виступає проти надання Україні летального озброєння. Така позиція мотивується прагненням уникнути ескалації ситуації в Україні та опосередкованого протистояння з Москвою.

Новий Міністр оборони США за озброєння України. Що далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00


У вересні, напередодні зустрічі президентів США та Росії у Нью-Йорку, професор Колумбійського університету, дослідник аналітичного центру Council for Foreign Relations Стівен Сестанович пропонував США посилити підтримку України, щоб вплинути на позицію Росії щодо Сирії.

"Якщо президент Обама розпочне зустріч із Путіним, після оголошення про нову, потужну підтримку України, це збільшить його шанси отримати плідну розмову з Путіним", - писав у вересні експерт.

Досі у США законодавцями, чи представниками адміністрації Обами публічно не озвучувались пропозиції використати війну в Україні у якості важеля впливу на поведінку Росїі у Сирії.

Дивіться також: ГПУ Шокіна займається показухою, а не правосуддям - експерт
ГПУ Шокіна займається показухою, а не правосуддям - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG