Спеціальні потреби

Європарламент пропонує для України, Грузії та Молдови зближення, включно з митним союзом та шенгенською зоною


Європейські парламентарі пропонують для України, Грузії та Молдови зближення, включно з митним союзом із ЄС та Шенгенською угодою.

...Запропонувати їм можливість приєднання до митного союзу, енергетичного союзу, цифрового союзу, або, навіть, шенгенського простору...

Депутати Європейського парламенту схвалили 15 листопада пропозиції до зустрічі наступного тижня лідерів ЄС та східних партнерів, щоб організація розвивала фінансово-економічну та політичну підтримку тим державам.

У пропозиції також міститься заклик далі чинити тиск на Росію, яка підтримує сепаратистські утворення в усіх трьох згаданих країнах, що намагаються вийти з під впливу Москви.

Парламентська резолюція пропонує дозволити приєднання східним партнерам до митного союзу ЄС або енергетичного союзу, за умови суттєвого поступу тих країн у відповідних реформах.

“Створити модель “СП+” (Східне партнерство +) для асоційованих країн, які досягли суттєвого поступу у реформах, пов’язаних з ЄС, щоб запропонувати їм можливість приєднання до митного союзу, енергетичного союзу, цифрового союзу, або, навіть, шенгенського простору та скасування роумінгових тарифів для мобільного зв’язку”, - запропоновано в одному з параграфів резолюції.

Шенгенська угода, до якої входять більшість держав Західної Європи, передбачає повну свободу пересування без контролю на державних кордонах усередині зони.

Європейський парламент також пропонує, щоб з нагоди саміту Східного партнерства ЄС у Брюсселі 24 листопада було обговорене створення фонду допомоги Україні, Грузії та Молдові.

Пропозиції парламентарів не є зобов’язуючими для виконавчих органів Європейського Союзу, і головні рішення ЄС схвалюються лише за одностайної згоди усіх країн-членів організації.

Депутати Європейського парламенту вказали на досягнення у трьох країнах, але також вказали на серйозну потребу подальших реформ, “спрямованих на поступову відмову від монополій, обмеження ролі олігархів та запобігання відмиванню грошей і уникання від сплати податків”.

Дивіться також: Судова реформа в Україні: інтерв'ю з експертом реанімаційного пакету реформ

Судова реформа в Україні: інтерв'ю з експертом реанімаційного пакету реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00

XS
SM
MD
LG