Спеціальні потреби

Про втому ЄС через корупцію в Україні та ГПУ розповіли джерела The Wall Street Journal


Скандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури у питанні боротьби із корупцією і притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських чиновників в Україні. Про це американському виданню The Wall Street Journal анонімно розповіли західні високопосадовці, які займаються Україною.

Матеріал під назвою «Києву важко дається боротьба із загальною корупцією», який вийшов 1 січня, звертає увагу не те, що українська влада не доклала зусиль для того, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму Януковича, які після його втечі з країни, залишились в Україні.

«Через те, що Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, посадовці ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні», - пише видання.

В адміністрації президента України болісно сприймають критику

У розмові із The Wall Street Journal ряд західних чиновників розповіли про окремі негативні настрої щодо України в європейських інститутах.

«Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу - прим. ГА) отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього, ніхто більше не підтримає санкції повторно. Чимало чиновників ЄС ситі по горло Україною», - наводить слова одного із своїх анонімних співрозмовників видання.

Як відомо, 1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом.

Як він може таке казати? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш
Так, за словами Wall Street Journal, у Порошенка реагували на критику ГПУ збоку посла США

Автор матеріалу звертає увагу на низький рейтинг голови уряду України Арсенія Яценюка на тлі звинувачень його та його кола у корупції, а також на зростання незадоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна.

«Генеральний прокурор - це останній оплот тих, хто має шкурні інтереси (в Україні)», - на умовах анонімності розповів виданню один західний високопосадовець.

Співрозмовник також розповів, що у адміністрації президента України болісно сприймають критику навіть, коли вона лунає з вуст представників США, які послідовно і рішучу підтримують Україну.

Зокрема у відповідь на критику ГПУ з боку посла США в Україні Джеффрі Пайєтта у АП, буцімто відповіли:

«Як він може таке казати? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш», - наводить слова анонімного співрозмовника The Wall Street Journal.

Дивіться також: США нарешті зрозуміли ситуацію в Україні - експерти про 2015-й рік

США нарешті зрозуміли ситуацію в Україні - експерти про 2015-й рік. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

XS
SM
MD
LG