Спеціальні потреби

Маккейн: Якщо українці попросять зброю, ми повинні допомогти


Маккейн на прес-конференції в Києві
Маккейн на прес-конференції в Києві

Вісім американських сенаторів перебувають у Києві аби висловити підтримку українському народові та новому уряду України. Під час прес конференції, на яку зібралась, як українська так і американська та світова преса, сенатори розповіли про свою позицію щодо ситуації в Україні та у Криму.

Україні буде потрібна довготривала військова підтримка США, як допомога зброєю так і у іншому вигляді, заявив лідер делегації сенатор Джон Маккейн у Києві.

Маккейн, один з впливових членів комітету Cенату з питань збройних сил, зауважив, що якщо українці попросять зброю аби захистити себе, Сполучені Штати повинні надати таку допомогу.

Маккейн, не готовий відповісти, до яких дій вдадуться Сполучені Штати у випадку просування російських сил в глиб України але пообіцяв, що відповідь буде відповідною. Сенатор утримався від обіцянки надати Україні допомогу у вигляді солдатів, однак зауважив, що США та їх союзники найсильніша сила у світі і разом можуть приборкати Путіна без розв’язки військового протистояння. Маккейн нагадав вислів Марґарет Тетчер, яка говорила, що Рональд Рейґан виграв Холодну війну без жодного пострілу. Джон Маккейн не вірить у повернення Холодної війни але закликав нарешті розібратися хто такий Володимир Путін.

Економічні санкції, нагадали американські законодавці, можуть бути потужною зброєю та навели приклад Ірану, який був змушений сісти за стіл переговорів. Як альтернативу постачання газу для України та Європи, американці вкотре повторили ідею поставок видобутого у США сланцевого газу. На їх погляд це зробить Кремль більш поступливим.

Американські сенатори неодноразово висловили занепокоєння долею українських військових, заблокованих у Криму. Вони наголосили, що не визнають референдуму у Криму та пообіцяли остаточно провести законопроект про надання мільярда доларів допомоги Україні та запровадження санкцій проти Росії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG