Спеціальні потреби

Генсек НАТО заявив про відкритість Альянсу до членства України


Двері НАТО відкриті для України та Грузії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у ході Міжнародного безпекового форуму Галіфакс, який зараз відбувається у Канаді за участі урядовців, провідних світових експертів у царині безпеки та ін. У форумі бере участь і Україна.

Двері НАТО відкриті, і найкращим доказом цього є те, що від кінця Холодної війни і до нинішнього моменту кількість членів НАТО майже подвоїлась

"Двері НАТО відкриті, і найкращим доказом цього є те, що від кінця Холодної війни і до нинішнього моменту кількість членів НАТО майже подвоїлась. По-друге, ми цього року також отримали нового члена. До нас навесні приєдналась Чорногорія і у НАТО стало 29 членів. Отже двері НАТО відкриті. Звісно ж для того, щоб стати членом НАТО необхідно виконати вимоги Альянсу, реформуватись. І Грузія і Україна зараз сфокусувані на реформах, на модернізації оборонних інститутів, боротьбі із корупцією та посиленні демократичних інститутів", - сказав Столтенберг.

"НАТО, Канада, інші союзники допомагають і Україні, і Грузії з імплементацією цих реформ. Зрештою рішення про прийняття, чи неприйняття нових членів приймуть 29 країн-членів НАТО. Ніхто інший не має права втручатись, накласти вето на такий процес. Кожна суверенна країна має право самостійно визначати свій шлях, а НАТО вирішить, чи будемо ми розширюватись чи ні ", - відзначив Єнс Столтенберг, відповідаючи на питання про ставлення Альянсу до питання членства України та Грузії.

(Репліки щодо членства України у НАТО звучать в останні 3 хвилини відео - прим. ГА)

Членство України у НАТО підтримав і міністр оборони Канади Хардит Саджан.

Спочатку треба ... працювати над реформами в збройних силах України, щоб вони зрештою не лише приєднались до НАТО, а стали самодостатніми, що відповідатиме і інтересам самої України
Міністр оборони Канади

"Україна не має сильнішої підтримки ніж вона отримує від Канади. У нас понад мільйон громадян українського походження. Ми надзвичайно чутливо ставимося до того, що зараз відбувається в Україні - до нелегальної анексії Криму, подій на Донбасі. Спочатку треба вирішити ці проблеми і працювати над реформами у збройних силах України, щоб вони зрештою не лише приєднались до НАТО, а стали самодостатніми, що відповідатиме і інтересам самої України", - відзначив міністр оборони Канади.

Саджан також підтвердив, що за умови вирішення цих проблем, Канада підтримує повноправе членство України у НАТО.

"Ми не можемо забувати про Україну. Там перебувають 200 наших військових. Наші зусилля в Україні не є ізольованими, вони є частиною ширших зусиль, колективного сигналу про стримування, який адресовано Росії", - також відзначив Саджан, відповідаючи на питання щодо закордонних безпекових місій Канади.

Дивіться також: На українському електровелосипеді встановили світовий рекорд

На українському електровелосипеді встановили світовий рекорд. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG