Спеціальні потреби

Британія домовилася про збереження вільної торгівлі з ЄС за тиждень до крайнього терміну


Прем’єр-міністр Великої Британії оголосив про торговельну угоду з ЄС 24 грудня 2020 р.
Прем’єр-міністр Великої Британії оголосив про торговельну угоду з ЄС 24 грудня 2020 р.

Британський уряд перед початком різдвяних свят 24 грудня оголосив про завершення тривалих і болісних переговорів з Європейським Союзом про майбутні умови торгівлі Великої Британії та ЄС, починаючи з 1 січня 2021 року.

Велика Британія офіційно припинила членство у Євросоюзі 31 січня 2020 року, але упродовж одинадцятимісячного перехідного періоду у відносинах британців з Європою зберігалися правила спільного європейського ринку і європейського митного союзу.

Ця країна і надалі буде культурно, емоційно, історично, стратегічно і геологічно поєднаною з Європою.
Борис Джонсон

Згідно з досягнутою угодою співпраця Лондона з Брюсселем надалі також триватиме в галузях безпеки, транспорту, енергетики, у справах подолання наслідків зміни клімату, тощо.

«Хоча ми вийшли з ЄС, ця країна і надалі буде культурно, емоційно, історично, стратегічно, геологічно поєднаною з Європою», - підкреслив прем’єр-міністр Борис Джонсон, оголошуючи про домовленість з ЄС.

Борис Джонсон, який здобув владу під гаслами втілення результатів референдуму 2016 року про вихід країни з ЄС, завжди наполягав, що самостійність відкриє кращі перспективи для розвитку країни.

У заяві британського уряду у четвер йдеться: «Ця угода дає усе, що було обіцяно британському суспільству під час референдуму 2016 року і на виборах минулого року».

Критики процесу, що отримав назву «Брекзит», вказують, що британська економіка вже зазнала шкоди, яка найпомітніше виявилась у послабленні британської валюти щодо євро та американського долара.

Опоненти також заявляють, що навіть з угодою про збереження вільної торгівлі економічні відносини Британії з Європою зміняться і підприємствам доведеться долати більше бюрократичних перешкод ніж досі.

Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії сказала, що досягнена угода «справедлива, збалансована», і що її укладення було «відповідальною справою для обох сторін».

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що угода з Британією стала результатом «європейської єдності і твердості».

«Європа рухається вперед і може дивитися у майбутнє, об’єднана, суверенна і сильна», - проголосив Макрон у дописі в Twitter.

Дивіться також: Справжня мета отруєння Олексія Навального - висновки експертів. Відео

Справжня мета отруєння Олексія Навального - висновки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG