Спеціальні потреби

У місті Красний Луч закривають єдину українську школу


У місті Красний Луч закривають єдину українську школу
У місті Красний Луч закривають єдину українську школу

П’ятеро батьків учнів україномовної школи №15 на Луганщині оголосили голодування на знак протесту проти її закриття. Про це місцеву пресу повідомила представниця ініціативної групи Ганна Кірсанова.

«Батьки почали протестувати проти того, що школу закривають незаконно», – зазначила Ганна Кірсанова.
Інформацію про голодування спростували місцеві громадські організації, які заявили, що ці відомості є «неправдивими та такими, що ганьблять ім’я міста Красний Луч».

Тим не менш, школу №15 закривають. Таке рішення ухвалили депутати міської ради, мотивуючи браком фінансування.

«Це питання виникло тільки з врахуванням бюджетного кодексу. Той бюджет, який був виділений для цієї кількості учнів, неможливо розділити на ту потребу для нормального навчання учнів, як повинно бути», – заявила заступниця краснолуцького міського голови Людмила Мягка.

Так, в україномовній школі, яка розрахована більш ніж на тисячу учнів, навчається тільки 250 учнів.

З рішенням краснолуцької влади погодились і представники місцевих громадських організацій, прокоментувавши, що «таке рішення є, хоч і важкою, але оптимальною та ефективною мірою зі скорочення бюджетних витрат».

Про те, що ЗОШ №15 – не єдина українська школа в місті, заявили педагогічні колективи з інших місцевих шкіл.

«А куди ж поділися всі інші школи, у тому числі й наша школа № 4? У ЗОШ № 4, крім російськомовних класів, що працюють за програмою розвивального навчання, є україномовні класи. Це і початкові класи, і середні. Уже два роки ми випускаємо 9 класів з українською мовою навчання», – стверджує педагогічний колектив ЗОШ №4 міста Красний Луч.

Загалом, за словами голови комітету з питань науки та освіти Володимира Полохала, на сході країни планується закрити близько 100 шкіл у цьому році.

«У демократичному, цивілізованому світі влада намагається брати на себе функцію фінансування освіти. В Україні все навпаки, зменшуються видатки на освіту, квота держзамовлення у ВНЗ скорочується більш ніж на 40%, а на науку цього року практично нічого не виділено (0,37% від ВВП, що є найнижчим показником у світі», – сказав Володимир Полохало журналістам.

XS
SM
MD
LG