Спеціальні потреби

Опозиція не визнає результатів виборів


Опозиційні партії погрожують не визнавати результатів парламентських виборів, якщо Центрвиборчком не визнає їх висуванців переможцями в п’яти округах, де, як твердять, провладні політики вдавалися до фальсифікацій і підробки протоколів. Ще напередодні лідери опозиції погоджувалися на перевибори, згідно з ухвалою ЦВК, але нині, під тиском однопартійців, змінили позицію.

Голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу повідомив про оскарження в суді ухвали Центральної виборчої комісії про неможливість встановити результати виборів на п’яти округах. Політик вимагає оголосити імена переможців на підставі протоколів дільничних комісій. «Ми прийняли наступне рішення – ми оскаржуємо рішення ЦВК. Ми вимагаємо, щоб ЦВК провела підрахунок голосів і визнала наших кандидатів переможцями. Вони не відберуть у нас перемоги. Ми не боїмось перевиборів. Ми підемо на перевибори і переможемо», – зазначив Яценюк.

Ідеться щонайменше про п’ять одномандатних округів на Київщині, Черкащині, Миколаївщині й у столиці. Опозиція твердить, що, за підсумками голосування, перемогу здобули саме її висуванці. Проте в наслідок маніпуляцій із протоколами або винесення судових рішень перемогу можуть віддати опонентам. Постраждалими вважають себе як «Батьківщина», так і «Свобода» і УДАР. Ці партії вважають, що перемогу у її висуванців ЦВК хоче забрати за вказівкою влади.

«Об’єднана опозиція «Батьківщина» не визнає таке антинародне та незаконне рішення ЦВК, прийняте на догоду владі. Ми невідкладно оскаржимо його в суді і не визнаємо результати виборів до тих пір, поки всі опозиційні кандидати, в яких намагаються вкрасти перемогу, не отримають свої депутатські мандати», йдеться у поширеній заяві.
Голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу повідомив про оскарження в суді ухвали Центральної виборчої комісії про неможливість встановити результати виборів на п’яти округах. Політик вимагає оголосити імена переможців на підставі протоколів дільничних комісій.

У правлячій Партії регіонів поки що схиляються до іншої ідеї. Там не заперечують проти проведення в спірних округах перевиборів. Напередодні один із лідерів ПР Олександр Єфремов підтримав рішення ЦВК про неможливість встановити переможця в декількох випадках. «Якщо неможливо встановити результати виборів, то призначаються повторні вибори на цих округах. В які терміни – це буде визначатися парламентом у залежності від того, коли Центральна виборча комісія подасть матеріали в парламент».

Інший регіонал Володимир Олійник зазначає, що ЦВК має повноваження оголосити перевибори на окремих округах навіть без звернення до Верховної ради. Мовляв, діючий закон про вибори це дозволяє. За словами політика, переголосування має відбутися протягом 60 днів після рішення Центрвиборчкому.

В партії УДАР поки що продовжують схилятися до ідеї перевиборів, але пропонують провести їх не тільки в спірних округах: «Ми вважаємо, що вибори повинні відбутися не лише у цих п’яти округах. Ми можемо говорити про нові вибори по всій країні, але вже не за цим ганебним законом, який дав можливість для маніпуляцій у мажоритарних округах. Бо можна до безкінечності оскаржувати результати в судах і отримати рішення, спущене зверху. Ми повинні провести вибори за новим законом, за відкритими партійними списками», – заявив лідер партії Віталій Кличко.

Тим часом Верховна рада ухвалила постанову, якою рекомендує Центрвиборчкому провести перевибори у п’ятьох проблемних округах. Рішення підртимали депутати з пропрезидентської більшості. Парламент не має повноважень призначати перевибори, тому його рішення має лише рекомендаційний характер, зазначають експерти. Опозиція закликає своїх прихильників пікетувати ЦВК щоб змусити її членів визначити переможців без проведення нових виборів.
XS
SM
MD
LG