Спеціальні потреби

В Україні сформовано новий склад уряду


В Україні сформовано новий склад уряду – членів Кабінету міністрів призначив президент України Віктор Янукович. Зміни відбулися як у персональному складі, так і в структурі Кабміну. Найпомітніша з них — об’єднання податкової і митної служб та створення Міністерства доходів і зборів. Його очолить близький до родини президента Олександр Клименко. Екс-керівник Нацбанку Сергій Арбузов, якого в українській пресі також називають протеже глави держави та ймовірним наступником Миколи Азарова, призначено першим віце-прем’єром.

Зберегли свої посади міністр юстиції Олександр Лавринович, міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Попри прогнози багатьох експертів, зберіг свою посаду міністр освіти Дмитро Табачник. Його діяльність на посаді викликала чи не найбільше критики у представників опозиції. Опоненти закидали міністру ревізію змісту викладання історії в школах та зменшення уваги до викладання української мови.

Певною несподіванкою стала поява в уряді лідера партії «Вперед, Україна!» Наталії Королевської. Під час парламентської виборчої кампанії, яка закінчилася для цієї політичної сили фіаско, вона гостро критикувала політику свого нинішнього шефа Миколи Азарова. Таким чином, кажуть оглядачі, Королевська фактично не залишила сумнівів, що участь її партії у парламентських перегонах була проектом влади.

Втратив свою посаду в уряді один із лідерів Партії регіонів, впливовий донецький бізнесмен Борис Колесников. Екс-урядовцю останні тижні довелося почути багато критики за систематичні аварії швидкісних потягів виробництва компанії Hyundai. Саме Колесников доклав чимало зусиль, щоб українська державна компанія Укрзалізниця придбала корейські потяги. Новий очільник з’явиться і у зовнішньополітичного відомства. Ним керуватиме народний депутат-регіонал Леонід Кожара. Його попередник на міністерській посаді Костянтин Грищенко пішов на підвищення і буде віце-прем’єром в уряді Миколи Азарова.
Зміни відбулися як у персональному складі, так і в структурі Кабміну. Найпомітніша з них — об’єднання податкової і митної служб та створення Міністерства доходів і зборів. Його очолить близький до родини президента Олександр Клименко.

Опозиція за кадровими рокіровками у владі побачила підсилення позицій Віктора Януковича і близьких до нього людей. Заступник голови партії «Батьківщина» Микола Томенко назвав нинішній склад Кабміну «урядом мрій Януковича». Він вважає, що кандидати підбиралися насамперед з огляду на особисту лояльність і жоден із призначених навіть теоретично не зможе конкурувати із нинішнім президентом на наступних виборах глави держави в 2015 році.

«Якщо проаналізувати нинішній склад нового уряду, то, очевидно, що це уряд, який формувався виключно виходячи з інтересів Віктора Януковича. Окрім того, це повинні бути не просто надійні за політичними переконаннями урядовці, а передовсім перевірені фінансово-економічними випробуваннями люди. Починаючи з першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, який, зрозуміло, буде реальним керівником, представником Януковича і основним комунікатором з президентом, і закінчуючи створенням Міністерства доходів і зборів, яке так і хочеться назвати Міністерством доходів і зборів сім’ї Януковича», – цитує Томенка партійний сайт.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG