Спеціальні потреби

Демонстрації в Нью-Йорку і Чикаго на підтримку України


Українська діаспора вкотре висловила свою підтримку українському народу. Щонайменше у семи містах Америки відбулись акції протесту на підтримку Євромайдану та проти застосування сили владою. Зокрема, майдани відбулись у Вашигнтоні, Нью-Йорку, Атланті, Чикаго.

У Нью-Йорку студентські організації при СУСТа та Товариство української студіюючої молоді ім. М. Міхновського разом з Українським конгресовим комітетом Америки зібрали декілька тисяч українців. Проте, цього разу, гасла були зовсім інші: «Революція...»

Наприкінці мітингу до громади вийшов Юрій Сергеєв, постійний представник України при ООН, і заявив про свою підтримку.

Такого варварського нападу на мирну демонстрацію в Києві прощати не можна, вважають у діаспорі і діляться своїми почуттями після побаченого ними «кривавого майдану»:

Чиказькі українці вразили своїм єднанням – лише за один день на акцію вдалося закликати до тисячі людей. Такої активності українців місто не знало з часів Помаранчевої революції. Були присутні представники усіх хвиль еміграції та багато молоді. За активної підтримки волонтерів віче скликав Український конгресовий комітет Америки, відділ Іллінойс.

До зібраних звернувся представник Українського конгресового комітету Америки Олесь Стрільчук.

Мітигувальники висловили свою підтримку українцям в Україні, засудили брутальний напад на київський Євромайдан та закликали уряд США невідкладно запровадити економічні санкції та візові обмеження проти Януковича та його уряду.

Після виголошення промов під стінами Генерального консульства України в Чикаго, голова УККА передав вимоги протесту працівникам консульства, після чого мітингувальники пройшлись головними вулицями мегаполіса, скандуючи гасла.

Варто відмітити, що американська поліція, на відміну від української, сприяла проведенню мітингу і супроводжувала колону під час ходи містом, перекриваючи для цього рух автотранспорту.

Завершили акцію молитвою за Україну.

Наталія Фігель, Медіа-портал VIDIA, спеціально для Голосу Америки.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG