Спеціальні потреби

Україна заблокувала 14 російських телеканалів


Україна заблокувала 14 російських телеканалів у своїх кабельних мережах, щоб зупинити, як заявив представник МВС, «пропаганду війни».

Телевізійні випуски новин грають важливу роль у сприйнятті громадськістю конфлікту на сході України, де значна частина переважно російськомовного населення дивиться російські новини.

Російські ЗМІ схильні висвітлювати події з позиції Кремля, стверджуючи, що зміщення промосковського президента України Віктора Януковича в лютому було справою рук фашистської «хунти», а сепаратистські заколоти є результатом несправедливої політики і військових дій Києва щодо російськомовного населення.

Міністерство внутрішніх справ заборонило поширення 14 каналів, включаючи такі новинні канали, як Russia Today і Life News за «пропаганду війни і насильства», повідомив на своїй сторінці в Facebook радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Україна як незалежна суверенна держава може і повинна захищати свій інформаційний простір від інформаційної агресії з боку РФ, цілеспрямовано розпалює ненависть і ворожнечу між українськими громадянами», – заявив він.

Заборонені телеканали складають більшу частину російського інформаційного мовлення. Більшість з них належать державі або компаніям, тісно пов’язаним з Кремлем.

Геращенко зазначив, що на подібний крок Росія пішла ще в березні, коли відключила українські телеканали в Криму. «Також на території Російської Федерації в кабельній мережі немає жодного українського телеканалу», – заявив він.

XS
SM
MD
LG