Спеціальні потреби

Генерал Брідлав: «НАТО має бути готове до зелених человічків»


Генерал Філіп Брідлав
Генерал Філіп Брідлав

Існує небезпека того, що аналогічна українській криза може виникнути і в інших країнах Східної Європи, заявив в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt в неділю головнокомандувач сил Північноатлантичного альянсу генерал Філіп Брідлав.

«Наша велика проблема – новий вид війни. Ми працюємо над цим. Чесно кажучи, найголовніше в тому, щоб країни НАТО були готові до так званих зелених человічків: збройних військових без знаків розрізнення, які створюють заворушення, займають урядові будівлі, налаштовують населення... Ми бачили це на сході України, де було організовано російське населення. І є небезпека, що це також відбудеться в інших країнах Східної Європи. Нам потрібно так навчати поліцію і армію, щоб вони були готові до таких викликів», – сказав Брідлав.

За його словами, спостерігаються інтенсивні пересування російських військ біля кордонів з Україною. «Росія, за підтримки військ, домоглася того, що великі ділянки кордону виявилися відкритими. Сепаратисти отримують військову техніку, транспортні засоби та фінансову допомогу», – сказав Брідлав.

Генерал зазначив, що вже розроблено низку заходів для забезпечення безпеки східних членів альянсу. «Це і розвідувальні польоти, і наземні війська в Прибалтиці, Польщі, Румунії. Військово-морські патрулі в Балтійському морі», – сказав Брідлав.

Втім, вважає генерал, в найближчому майбутньому обійтися однією лише військовою силою буде неможливо.

«Наша нова стурбованість це тип так званої «гібридної війни»: задіяні сфери дипломатії, інформації, військовий аспект і економіка. Росія застосовує всі елементи міжнародної влади, щоб викликати потрясіння в інших країнах. Давайте подивимося на Східну Україну: на дипломатичному рівні Росія намагалася показати, що українське керівництво представляє проблему, в інформаційному просторі ми бачимо, яку кампанію дезінформації веде Росія, щоб замаскувати свої дії. У військовому плані ми бачимо щоденне переміщення військ, артилерійські обстріли через кордон і використання інших військових можливостей. І, нарешті, економічна війна з поставками енергоносіїв. Це гібридна модель об’єднує всі національні інструменти влади та застосовує її до іншої держави. Це дуже тривожно», – сказав Брідлав.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG