Спеціальні потреби

Креймер: санкції проти РФ слід посилити


Дейвид Креймер
Дейвид Креймер

Санкції щодо Росії через ситуацію в Україні мають бути посилені, а Вашингтон повинен надати Києву реальну військову підтримку, заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» керівник правозахисної організації Freedom House Дейвид Креймер.

«Санкції – незважаючи на те, що їх ввели із запізненням – правильний крок, і вони повинні бути посилені. Ми також повинні надати підтримку Україні, надаючи розвіддані, ідентифікуючи цілі бойовиків, і також надати військову підтримку, про яку просили представники України. Зараз ми надаємо виключно несмертельну підтримку силам України, включаючи прилади нічного бачення та готові продовольчі пайки. На мій погляд, цього недостатньо», – заявив Крамер.

За його словами, США повинні допомогти Україні захистити себе від подальшої атаки і агресії Росії. Незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО, Креймер вважає, що у США є додаткові зобов’язання в рамках Будапештського меморандуму 1994 року, в рамках якого в обмін на відмову України від ядерної зброї Сполучені Штати, Великобританія, а також Росія – дали слово поважати територіальну цілісність України.

«Зараз абсолютно ясно, що своє слово Москва порушила. Я б хотів бачити чітку стратегію санкцій разом з набагато потужнішою підтримкою Україні в справі її самозахисту – надавши протитанкове, протиповітряне обладнання, необхідні Україні не для того, щоб вести наступальні кампанії, а для самозахисту», – каже Креймер. Він також зазначив, що зараз США не вживають достатніх зусиль, щоб запобігти подальшому вторгненню Росії в Україну. «І так, Росія вже вторглася в Україну – коли ввела війська до Криму. Москва продовжує кампанію – але не шляхом прямої дислокації десятків тисяч солдатів на територію сусідньої країни, а посилаючи бойовиків, спеціальні сили та інших осіб в Україні з метою дестабілізації ситуації, а також ведучи обстріли з російської території. Підкреслю – Росія вже здійснила військове вторгнення в Україну», – зазначив Креймер.

За його словами, він очікує, що вже на найближчому саміті НАТО Грузії та Україні будуть запропоновані «шляху зближення» для можливого вступу в альянс.

«Якщо подивитися на факти – найстабільніші та безпечні кордони Росії якраз з країнами-учасницями НАТО та Європейського Союзу – Естонією, Латвією, Литвою, Польщею... Саме про кордони з цими країнами Росії турбуватися не треба. Найбільш нестабільні, проблематичні кордони – з Китаєм, країнами Центральної Азії і Кавказу», – відзначає Креймер, роблячи висновок про те, що включення країн в систему євроатлантичної безпеки справляло благотворний вплив на стабільність і безпеку регіонів.

«У 2008 році на саміті в Бухаресті ні Грузії, ні Україні не було запропоновано шляхи в НАТО, проте в комюніке саміту містилася пропозиція, в якому було сказано, що Україна і Грузія стануть країнами-учасницями Північноатлантичного альянсу. Прагнення України увійти до складу альянсу тільки зросла – спасибі пану Путіну. І я сподіваюся, що на прийдешньому саміті НАТО Грузії та України, якщо вона проявить інтерес, запропонують шляхи зближення», – підкреслив Креймер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG