Спеціальні потреби

Серед російських погроз Україна просить американського дипломата про допомогу


Заступниця державного секретаря США Венді Шерман відвідує Майдан Незалежності в Києві
Заступниця державного секретаря США Венді Шерман відвідує Майдан Незалежності в Києві
У час, коли президент США оголосив жорсткі економічні санкції, щоб покарати Росію за анексію Криму, до Києва прибув один з його кращих дипломатів, щоб заспокоїти українців і запевнити щодо солідарності Америки з ними в цей час, коли вони дуже уразливі.

Високопоставлений службовець Державного департаменту США Венді Шерман, заявила іноді тремтячим голосом, що вона ледве могла стримати сльози після відвідин Майдану Незалежності в Києві.

Центр української столиці всіяний саморобними пам’ятниками, прикрашеними квітами, для понад 100 демонстрантів, загиблих у зіткненнях з міліцією перед тим, як президент країни утік до сусідньої Росії.

Після кроків з метою анексувати Кримський півострів з переважно російськомовним населенням, Москва нарікає, що і в інших частинах України також порушуються права російськомовного населення.

«Якщо слухати російську риторику, я очікувала б, що під час ходження вулицями Києва на мене могли б напасти якісь небезпечні елементи. До мене підійшли школярі з квітами», сказаоа Шерман журналістам, коли її запитали, чи можливе примирення з Москвою на тлі таких погроз.

У четвер Шерман зустрілася з лідерами тимчасового уряду, які займають посади до часу виборів, запланованих на 25 травня.

Колишній український посол у США Олег Шамшур заявив, що його уряд просить її про три речі, найважливішою з яких є жорсткіші санкції, спрямовані на російську економіку.

У четвер президент Обама повідомив про додаткові санкції щодо російських громадян і одного банку, закликаючи водночас міжнародне співтовариство забезпечити негайну фінансову допомогу Києву.
«Зробити це дуже болячим для правлячого режиму в Росії», закликав Шамшур. «По-друге, надати військово-технічну підготовку, тому що наші збройні сили в дуже поганому стані. І, по-третє, ми розраховували б на більшу співпрацію, в першу чергу, щоб підтримати українську економіку».

Він сказав, що це вимагатиме значної фінансової допомоги.

У четвер президент Обама повідомив про додаткові санкції щодо російських громадян і одного банку, закликаючи водночас міжнародне співтовариство забезпечити негайну фінансову допомогу Києву. У відповідь на це, Москва наклала заборону на в’їзд до Росії дев’ятьох американських законодавців і посадових осіб.

Тим часом Росія дала Україні термін до п’ятниці для виведення з Криму всіх своїх військових сил.

На запитання Голосу Америки, чи Україна виконає вимогу, заступник міністра оборони Леонід Поляков сказав:

«Я повинен сказати, що, на жаль, відповідь на зацікавленість щодо виконання наказів ми будемо давати завтра тим, хто хоче знати, не тільки Голосу Америки, але також і тим, хто хоче, щоб приборкати наші найкращі зусилля», – він відповів.

Засоби масової інформації повідомляють, що прикордонники України вже відходять на материк, у той час як Росія почала роздавати кримчанам російські паспорти.
XS
SM
MD
LG