Спеціальні потреби

Юлію Тимошенко усунули із зали суду


Юлія Тимошенко серед своїх прихильників

Після однієї з перерв у засіданні суду суддя Роман Кіреєв постановив усунути з cудової зали Юлію Тимошенко. Причиною, за словами судді, стало порушення нею порядку, а також висловлення образ по відношенню до судді.

Зокрема, екс-прем’єр-міністр обізвала суддю «нелюддю», коли той проходив повз неї. Суддя Кіреєв наполягав на тому, що сказане образливе слово було іншим. Саме судове засідання проводилося у напруженій атмосфері, присутні нардепи періодично скандували «ганьба».

Судове засідання після того, як Тимошенко покинула залу суду, не продовжилось. Її адвокат Микола Титаренко пояснив, що наступна стадія судового процесу передбачає роз’яснення його підзахиcній прав та обов’язків. За відсутністю останньої продовжувати розгляд справи неможливо, заявив адвокат. Суддя Кіреєв прийняв рішення зробити перерву до четверга, а Миколу Титаренка зобов’язав повідомити, коли буде наступне засідання.

Окрім Тимошенко головуючий суддя вимагав усунути із зали народних депутатів Михайла Косіва та Євгена Суслова. Косів іти відмовився, але його забрала «швидка» через погіршення стану здоров’я. Через Євгена Суслова в залі суду виник конфлікт між судовою міліцією та депутатами БЮТу. Охоронці намагалися примусово усунути нардепа, депутати ж цього зробити не давали. Після цього до судової зали увірвалися бійці «Беркута» і силоміць вивели Суслова, разом з тим, за словами очевидців, виштовхуючи і журналістів.

Вигнаний з суду член фракції «БЮТ-Батьківщина» Євген Суслов заявив про те, що необхідно провести розслідування штовханини у Печерському суді і встановити, хто з керівників правоохоронних органів віддав наказ застосувати фізичну силу до громадян і народних депутатів.

«Таке свавілля з боку правоохоронців не могло чинитися без відома міністра Могильова. Він має прийти в парламент, відповісти на запитання народних депутатів, визнати, що його накази незаконні і подати у відставку», – цитує слова Суслова сайт партії «Батьківщина».

В управлінні зв’язків із громадськістю МВС України прокоментували, що всі дії міліції в Печерському суді були законними, а також заявили, що готують звернення до голови Верховної ради України та комісії Верховної ради України з питань депутатської етики щодо неприпустимості протиправних дій з боку народних депутатів України в ході судового процесу за участю Юлії Тимошенко.

Регіонали ж кажуть, що така поведінка БЮТівців є непримустимою і свідчить про неповагу не тільки до суду, але й до всієї України.

«Сьогодні йде робота виключно на камери. Тому ми чуємо і бачимо тільки хамство, тільки емоції, тільки істерики. Якби Тимошенко поважала свою країну, вона б поважала закони та поводила себе по-іншому», – заявив народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша.

У четвер Печерський районний суд продовжить розгляд кримінальної справи за обвинуваченням екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко у незаконному підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.

XS
SM
MD
LG