Спеціальні потреби

Туск: Росія – стратегічна проблема Європи


Дональд Туск
Дональд Туск

Лідер Європейського Союзу назвав Росію «стратегічною проблемою» Європи і закликав членів ЄС бути готовими продемонструвати об’єднану міць у тривалій конфронтації з економічно ослабленою Росією, якщо президент Володимир Путін не відступиться від України.

«Ми не повинні тільки реагувати і оборонятися. Будучи європейцями, ми повинні знову знайти упевненість в собі і усвідомити наші сильні сторони », – заявив колишній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, який головував на короткому саміті ЄС у Брюсселі в четвер.

«Сьогодні Росія є нашою стратегічною проблемою, а не України. Найбільшим викликом сьогодні є російський підхід не тільки до України, але і до ЄС», – заявив голова Європейської ради, який, будучи польським прем’єром, належав до числа «яструбів» серед колишніх комуністичних сателітів Москви, які наполягали на санкціях.

Заяву Туска можна розглядати, з одного боку, як попередження Росії, де падаючі ціни на нафту і західні торговельні санкції призвели до фінансового хаосу, а з іншого – як заклик до ЄС, який поділився на «яструбів» і «голубів». У цих умовах, заявив Туск, єдиний європейський фронт набуває важливого значення.

«Очевидно, ми не побачимо довгострокової перспективи для України без адекватної, послідовної та єдиної європейської стратегії щодо Росії», – додав він.

«Можливо, сьогодні ми не надто оптимістичні. Але потрібно бути реалістами, а не оптимістами», – заявив голова Європейської ради Дональд Туск.

У Євросоюзі лунають голоси, які закликають перемкнути увагу з підтримки України на пошук можливостей розрядки у відносинах з Москвою. Це може відповідати довгостроковим інтересам компаній, які понесли торговельні збитки і побоюються наслідків російської фінансової кризи.

Але незважаючи на свої відмінності у ставленні до Росії, лідери чітко дали зрозуміти, що вони мають намір об’єднатися. Вони також погодилися продовжувати надавати фінансову допомогу Україні, щоб підтримати її в проведенні політично-економічних реформ.

XS
SM
MD
LG