Спеціальні потреби

Потрібно вирішити, де закінчуються кордони ЄС - експерти


Двері Євросоюзу залишаються відкритими - депутат Європарламенту Девід Макаллістер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Двері Євросоюзу залишаються відкритими - депутат Європарламенту Девід Макаллістер

Головною проблемою для ЄС наразі є питання безпеки через російську агресію та те, де мають пролягати кордони Євросоюзу.

Головним завданням складу нової Єврокомісії буде перегляд європейської політики сусідства, розповів депутат Європарламенту Девід Макаллістер під час виступу у фонді Маршала у Вашингтоні. Політик вважає, що концепція уніфікованого підходу до розширення ЄС не працює і потрібен індивідуальний підхід до кожної країни, яка прагне вступити до Євросоюзу.

"На даний момент для Європи важливо підписати угоди про співпрацю з Молдовою, Україною та Грузією. Ці країни є дуже важливими у європейській політиці сусідства. Питання безпеки також грає зараз головну роль, оскільки те, що сталося в Україні викликало занепокоєння у цілому світі", - заявив депутат Європарламенту Девід Макаллістер.

Девід Макаллістер заявив, що серед країн-членів ЄС спостерігається втома від розширення, яке відбувалося протягом останніх років. Однак, двері Євросоюзу залишаються відкритими.

"Ми бачимо Україну нашим партнером. Європейський союз разом Україною. Територіальна цілісність була порушена Росією. Ми хочемо допомогти Україні економічно, хочемо допомогти провести реформи, пережити цю зиму. Ми також хочемо, щоб мінські домовленості виконувалися", - додав європарламентар.

Девід Макаллістер також додав, у якийсь момент треба провести кордони ЄС. Питання у тому, де він пролягатиме.

Експерт центру Вілсона Майкл Кофман не має сумніву, що кордон ЄС пролягатиме в Росії.

"Кордони ЄС закінчуються у Туреччині і, можливо, вони закінчаться у Росії. З моєї точки зору, саме там закінчуються кордони ЄС. Росія чудово розуміє, що одного дня Україна перебуватиме по ту сторону кордону так само, як і всі росіяни, які там проживатимуть. Тому для них це інтелектуально, історично та геополітично неприйнятно. Щодо політики східноєвропейського партнерства та України - концепція висунута Польщею, підтримана Швецією те деякими країнами Балтії. Чому Польща так вхопилася за Україну? …Польща хоче відмовити Росії у праві на Україну, як учасника Євразійського Союзу, а без України Євразійський Союз не дієздатний", - додав Майкл Кофман.

Експерти погоджуються, Євросоюз продовжуватиме чинити тиск на Росію для пошуку дипломатичного способу розв’язання конфлікту в Україні. Вони сподіваються, що в Кремлі зрозуміють, те, що вони зробили є великою помилкою і є неприйнятним.

Дивіться також:Інтернет в Україні "порівняно" вільний - "Фрідом хаус"

Інтернет в Україні "порівняно" вільний - "Фрідом хаус"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG