Спеціальні потреби

Турки підтримали конституційні зміни


П`ятдесят вісім відсотків виборців Туреччини підтримали нову Конституцію, яка має наблизити їх країну до європейських стандартів. Про це повідомив прем`єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоґан через кілька годин після закриття виборчих дільниць. За його словами, в плебісциті взяло участь 77-78% громадян з правом голосу.

Схвалення конституційних змін вважається необхідною передумовою на шляху приєднання Туреччини до Європейського Союзу. Переговори в справі вступу Анкари до ЄС перебувають на мертвій точці з 2005 року, коли проти прийняття країни публічно висловилися Німеччина і Франція.

Серед найконтроверсійніших положень нової редакції Основного закону – зміна устрою Конституційного суду країни та ради, яка призначає суддів та прокурорів. Згідно з новим варіантом Конституції, значна кількість повноважень у цій галузі перейшла б у руки парламенту країни.

Турецькі курди бойкотували референдум, нарікаючи що їх інтереси в новій редакції Конституції залишилися поза увагою.

Оглядачі вважали плебісцит вотумом довіри до уряду Ердоґана.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG