Спеціальні потреби

Лідер курдів закликає бойовиків, щоб вони залишили територію Туреччини


Ув’язнений лідер курдських повстанців Абдулла Оджалан закликав до припинення вогню і доручив своїм бойовикам, щоб вони залишили турецьку територію. Це збільшує надію на припинення тридцятирічної повстанської діяльності.

У листі, якого прочитав курдський законодавець, звертаючись до сотень тисяч людей, що зібралися в місті Діярбакир у південно-східному районі Туреччини, Оджалан сказав, що прийшов час, щоб зброя мовчала, а голос отримала політика.

Натовпи зібралися на центральній площі міста, тримаючи транспаранти на підтримку курдської справи. Мітинг збігся в часі із святкуваннями курдського Нового року.

Вітаючи те, що він назвав початком «нової доби», Оджалан заявив, що вже прийшов час, щоб «наші збройні частини» вийшли поза кордони Туреччини.

У відповідь на заклик до припинення вогню, за всіма ознаками, буде надано більшу автономію курдському населенню в Туреччині і звільнено курдів з турецьких в’язниць.

Щоб продемонструвати добру волю, недавно курдські повстанці звільнили вісьмох турецьких громадян, яких вони тримали заручниками в північному районі Іраку.

Курди борються за самоврядування в південно-східній Туреччини Адміністрація прем’єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана вже надала курдам деякі права щодо користування курдською мовою, включно відкриття телевізійної станції, що передає курдською мовою.

Оджалан очолює Комуністичну партію Курдистану, яка веде боротьбу проти Туреччини з 1984 року. Спочатку це угруповання вимагало незалежної курдської держави, але пізніше пом’якшило свої вимоги і тепер хоче більшої автономії і культурних прав.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG