Спеціальні потреби

Чеченець Осмаєв готував замах на Путіна – обвинувальний висновок


Аміна Окуєва роздає журналістам копії чергового звернення Адама Осмаєва про тортури
Аміна Окуєва роздає журналістам копії чергового звернення Адама Осмаєва про тортури
Одеса – У Приморському райсуді Одеси в четвер розпочали зачитувати обвинувальний висновок у справі Адама Осмаєва, якому інкримінують причетність до вибуху в Одесі на вулиці Тираспольській та участь у терористичних діях. Під час вибуху загинув 26-річний громадянин Росії Руслан Мадаєв і серйозно постраждав 28-річний громадянин Казахстану Ілля П’янзін, якого згодом затримали працівники СБУ. Невдовзі по тому був затриманий і Адам Осмаєв. Тоді в СБУ заявили, що українські та російські спецслужби запобігли замаху на Володимира Путіна – на той час прем’єра Росії і кандидата на посаду президента. У тій частині обвинувального висновку, що пролунала в четвер, ця заява, загалом, підтримується.

Обвинувальний висновок має 73 сторінки. Після майже півторагодинного зачитування тексту цього документа, прокурор Ганна Зайцева попрохала суд про перерву. Втім, із тієї частини, що вже була виголошена, однозначно випливає, що Осмаєву інкримінують не лише пошкодження майна та незаконне поводження із вибухівкою.
Було запропоновано Осмаєву та П’янзіну здійснити терористичний акт, спрямований на усунення Путіна.
Ганна Зайцева

«Наприкінці грудня 2011 року з Осмаєвим зв’язалися через скайп не встановлені слідством представники терористичної організації «Імарат Кавказ» в Республіці Туреччина і дали вказівку підшукати зйомну квартиру в Одесі, зустріти двох людей, а саме – Мадаєва і П’янзіна і навчити їх вибуховій справі для здійснення вибухів на економічно важливих об’єктах Російської Федерації. Далі Мадаєвим було запропоновано Осмаєву та П’янзіну здійснити терористичний акт, спрямований на усунення глави уряду Російської Федерації Путіна», – зазначила Зайцева

«Детектив» сподобався не всім

Обвинувальний висновок містив розлогий виклад того, як із компонентів, котрі можна придбати в аптеках та господарчих крамницях, фігуранти справи збиралися зробити потужну вибухівку та через мобільний телефон у належний час та в належному місці підірвати її.

Цивільна дружина Адама Осмаєва Аміна Окуєва називає все це вигадками.
Цей обвинувальний висновок виглядає як третьосортний детективний роман.
Аміна Окуєва

«Цей обвинувальний висновок виглядає як третьосортний детективний роман, – зазначає вона, – Таке враження, що пани СБУшники замість того, щоб проводити експертизи графологічні, очні ставки з П’янзіним, котрі так і не були проведені в Адама, – вони ось сиділи і зимовими вечорами вигадували цю нісенітницю».

Знову – «цариця доказів»?

Адвокат Адама Осмаєва Ольга Черток зосередилася на конкретних нестиковках у справі. Вона, зокрема, здивована, що серед свідків уже не значиться пожежник, котрий вказував, що по всій квартирі були джерела відкритого вогню, а це мало б виключати будь-які маніпуляції з вибухівкою у цьому місці. Поза тим адвокат зауважує, що у звинуваченні фігурує зізнання Осмаєва про те, що записи на інструкціях із виготовлення вибухівки виконані ним, хоча графологи вказали, що їх зробив П’янзін.

«Ви собі являєте, як треба було знущатися над людиною, щоб вона брала на себе навіть те, чого не робила», – обурюється адвокат.

Вона каже, що починаючи з травня неодноразово заявляли, що до її підзахисного застосовувалися недозволені засоби ведення слідства. Однак жодних офіційних розслідувань із цього приводу не проводили. Чергове звернення до прокурора області з детальним описом застосованих щодо нього тортур Адам Осмаєв надіслав напередодні сьогоднішнього судового засідання.

Адвокат Ольга Черток наполягає на тому, що, всупереч заявам звинувачення, її підзахисний навіть частково не визнає власної провини і наголошує, що всі попередні зізнання були отримані з допомогою фізичного та морального тиску.

Повний перелік закидів прокуратури на адресу Адама Осмаєва стане відомий вже під час наступного засідання, призначеного на 4 лютого.

Передрук з "Радіо Свобода"
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG