Спеціальні потреби

Президент Трамп не підтвердить дотримання Іраном умов ядерної угоди


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Президент Дональд Трамп, як здається, відмовиться підтвердити дотримання умов щодо ядерної угоди з Іраном і передасть справу на розгляд Конгресу щодо можливого відновлення санкцій. Про це повідомили у четвер американські офіційні особи.

Передбачалося, що Трамп повідомить про свої плани в промові наступного тижня, в якій він має сказати, що угода не відповідає інтересам Сполучених Штатів.

Офіційно це не скасувало б угоди з 2015 року, але повернуло б її на розгляд Конгресу. Тоді законодавці мали б 60 днів для вирішення, чи наново накласти санкції, які були припинені на основі угоди.

Відмова підтвердити дотримання умов угоди також відкрила б двері для проведення нових переговорів, хоча президент Ірану Гассан Роугані заявив, що такої можливості немає.

Президент що три місяці мусить повідомити Конгрес, чи Іран дотримується умов угоди. Наступний термін припадає на 15 жовтня.

У четвер, під час зустрічі з високопоставленими військовими керівниками в Білому домі, Трамп повторив своє твердження, що Іран не дотримується «духу угоди».

«Іранський режим підтриимує тероризм і експортує насильсьтво, кровопролиття і хаос на Близькому Сході. Саме тому ми мусимо покласти край продовженню Іраном агресії і ядерних амбіцій», сказав він.

У 2015 році Іран підписав із Сполученими Штатами, Великобританією, Китаєм, Францією, Німеччиною і Росією угоду про відмову від ядерної програми.

Угода в основному закликала Іран обмежити свою програму збагачення урану, щоб він не міг виготовити ядерної зброї, в заміну на скасування деяких санкцій, що завдали удару іранській економіці.

Дивіться також: Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів

Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG