Спеціальні потреби

Трамп представив свою економічну програму


Дональд Трамп у Детройті
Дональд Трамп у Детройті

Кандидат-республіканець закликав до зниження податків, змін у державному регулюванні бізнесу і підвищення добробуту середнього класу


Після тижня суперечливих коментарів і падіння рейтингів Трамп використав свій виступ в Економічному клубі Детройта для «перезавантаження» своєї виборчої кампанії. Там же наприкінці тижня виступить його суперник - кандидат в президенти від демократів, колишня держсекретар США Гілларі Клінтон.

Мільярдер Трамп закликав до кількох заходів, для стимулювання економіки США - найбільшої економіки в світі. Свого опонента, Гілларі Клінтон, він назвав «кандидатом минулого», відданою ідеї високих податків, більших обмежень для бізнесу та посилення контролю в питаннях розвитку енергетики.

«Я хочу дати імпульс Америці, і це може бути зроблено», - заявив Трамп. Його виступ кілька разів переривався вигуками протестуючих, яких відразу вивели із приміщення.

Радник Трампа з економічних питань Стівен Мур заявив, що «нам необхідне набагато, набагато більш швидке зростання, якщо ми плануємо підняти зарплати і доходи для середнього класу. Як ми можемо повернутися до здорового економічного зростання, якого у нас не було протягом десятиліття»?

Трамп же під час однієї зі своїх передвиборних промов заявив, що буде «найбільшим президентом-роботодавцем, якого Бог створив на Землі».

Гучну підтримку з боку бізнес-спільноти отримали заяви Трампа про намір скоротити податки для корпорацій з 39% до 15%, а також спростити і зменшити оподаткування для пересічних громадян.

«Я збираюся сильно скоротити регуляції, - пообіцяв Трамп. - Я хочу, щоб багатство залишалося в Америці. Ми конкуруємо з усім світом, і я хочу, щоб Америка перемогла». Він також пообіцяв спростити оподаткування для окремих громадян, заявивши, що «для багатьох американців сума податків буде дорівнювати нулю».

У своєму виступі Трамп піддав критиці торговельні угоди США, включаючи Транс-Тихоокеанське партнерство (ТТП) за участю 12 країн. Він заявив, що Клінтон, остаточно, підтримає ТТП незважаючи на свої заяви про протилежне. «Я повністю підтримую торговельні угоди, але тільки якщо вони вигідні американським робітникам, - сказав Трамп, додавши, що він перегляне умови угод про вільну торгівлю, укладені між США, Канадою і Мексикою, пообіцявши «якщо нам не будуть надані більш вигідні умови, ми вийдемо з неї (зони)».

«Американізм, а не глобалізація буде нашим гаслом», - заявив Трамп.

Гілларі Клінтон у понеділок перебувала у Флориді. У своїй промові в четвер у Детройті, за словами її помічників, вона говоритиме про плани залучити «найбільші інвестиції в добре оплачувані робочі місця». Останніми днями вона закликала до збільшення витрат на ремонт американських доріг, модернізацію аеропортів і фінансування нових проектів у галузі інфраструктури.

Програми обох кандидатів не дешеві. Клінтон запропонувала ввести нові податки для тих, хто особливо багато заробляє, щоб профінансувати свою програму. Трамп поки що не говорив про те, як він планує оплачувати свої пропозиції. Аналітики відзначають, що його плани щодо зниження податків збільшать зовнішній борг США приблизно на 10 трильйонів доларів протягом наступних десяти років.

Ньют Ґінґріч, колишній спікер Палати представників Конгресу США, так відповів на запитання телеканалу Fox про обгрунтованість планів Дональда Трампа: «Звичайно, ні ... цифри не сходяться в жодного з кандидатів».

Останні опитування громадської думки показують, що Гілларі Клінтон випереджає Дональда Трампа на 7%. Однак їх рейтинги майже однакові при відповіді на запитання, хто зможе краще керувати економікою США.

Дивіться також: Українські лобісти у США були вже 100 років тому

Українські лобісти у США були вже 100 років тому. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

XS
SM
MD
LG