Спеціальні потреби

Торгівля з Китаєм: шкода чи користь для американської економіки?


США - Китай. Торговельна війна, чи співпраця?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Direct link

США - Китай. Торговельна війна, чи співпраця?

Думки американців щодо наслідків торгівлі з Китаєм розділилися. Одні вбачають в цьому загибель американського виробництва, інші звертають увагу на зростання кількості робочих місць в портах та низьку інфляцію.

Торгівля з Китаєм – одне з питань передвиборчих дебатів у Сполучених Штатах. Президент Барак Обама звинувачує свого конкурента республіканця Мітта Ромні в тому, що саме його компанія закривала фабрики в США та створювала робочі місця в Китаї. Ромні ж каже, що Президент не достатньо жорстко захищає інтереси власної країни під час торгових переговорів з Китаєм.

Професор бізнесу Пітер Наварро з Каліфорнійського Університету - Ірвайн каже, що Китай використовує нечесні прийоми, такі як нелегальні субсидії на виробництво, і маніпулює курсом власної валюти:

«У 2001-му році ми пустили Китай на американський ринок. З того часу ми закрили понад п’ятдесят тисяч фабрик, втратили шість мільйонів робочих місць у виробничій галузі».

Цю вражаючу інформацію професор Наварро намагається донести до американців у своєму документальному фільмі «Причина смерті: Китай», який з’явився в кінотеатрах США.

Девид Бібона та його брат володіють підприємством з виробництва обладнання для нафтової промисловості. Він каже, що конкуренція з Китаю стримує розвиток їхнього бізнесу:

«Дуже важко створити партнерство, аби виготовити тисячі запчастин за цінами, наближеними до китайських».

«У 2001-му році ми пустили Китай на американський ринок. З того часу ми закрили понад п’ятдесят тисяч фабрик».
Пітер Наварро, професор бізнесу
Але не всі вважають, що торгівля з Китаєм лише шкодить американській економіці. В порту міста Лос-Анджелес саме завдяки торгівлі з Китаєм було створено чимало нових робочих місць. Електрик Джеремі Росік говорить, що саме завдяки цьому він все ще має роботу. Один з керівників порту Філіп Сенфілд каже, що збільшення поставок з Китаю створило в Каліфорнії мільйон двісті тисяч нових робочих місць:

«Всі ці нові робочі місця в нашому порту з’явилися, в першу чергу, завдяки торгівлі з Китаєм».

Китай продає більше товарів в США, ніж купує. Але останнім часом американський експорт в цю країну зростає на 15 -20%, говорить економіст Фердінандо Гуерра. До того ж, певну користь економіці США приносить і високий обсяг китайського імпорту:

«Завдяки дешевим китайським товарам ми могли контролювати інфляцію», - пояснює Ґуерра.

Ґуерра визнає, що імпорт з Китаю шкодить деяким американським виробникам. Але він проти розв’язування торговельної війни. Радше – за пошук шляхів досягнення торговельного балансу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG