Якщо через високі мита на китайські товари у США, виробники полишатимуть Китай, найімовірніше, вони не будуть переміщувати свої потужності до США, а оберуть дешевший варіант – Мексику, пише Захарій Карабелл в статті для Politico.
Як США, так і Китай програють у торговельній війні, переконаний аналітик, і десятки гравців намагатимуться зайняти вакуум, створений через бійку двох титанів.
Для того, щоб створити теперішню ситуацію, коли Китай є глобальним центром зборки товарів, які потім постачаються у США знадобилось 20 років і трильйони доларів інвестицій. Хоча це і означатиме додаткові видатки, компанії тепер розглядають можливості перенесення виробництва до таких країн, як В'єтнам, Малайзія, Філіппіни, Індонезія, Єгипет і Мексика.
Hasbro та GoPro вже перенести своє виробництво з Китаю до Мексики, яка має легкі шляхи сполученні зі США.
Навіть якщо компанії перенесуть свої виробничі потужності до США, це не обов'язково означатиме збільшення кількості робочих місць. США є великим виробником: на США припадає 18% світового виробництва, на Китай – 20%. Через роботизацію та автоматизацію, для виробництва в США потрібно набагато менше працівників, тому створення сучасних заводів не матиме великого впливу на збільшення зайнятості, наголошує дослідник.
Дивіться також: Як багатомільярдну суперечку між США та Китаєм бачать з глибинки штату Огайо