Спеціальні потреби

У Таїланді не вщухають акції протесту


Лідер протестувальників Сутеп Тауґсубан
Лідер протестувальників Сутеп Тауґсубан
У Таїланді четвертий день тривають антиурядові протести. Мітингувальники зібралися біля урядових установ в різних частинах Бангкоку, поклявшись захопити кожне міністерство в рамках спроб змусити прем’єр-міністра Їнґлак Шінаватру подати у відставку.

Демонстранти вже захопили частини Міністерств фінансів та закордонних справ і оточили комплекс Міністерства внутрішніх справ.

Лідер протестувальників Сутеп Тауґсубан заявив, що вони оточать 14 міністерств, щоб припинити їхню роботу і спробувати розпустити уряд.

У вівторок, Сутеп - колишній заступник прем’єр-міністра Таїланду - оголосив, що має намір сформувати необрану народом раду, яка замінить нинішній уряд. Він звинуватив уряд Шінаватри у корупції і заявив, що уряд контролює старший брат прем'єра, колишній лідер у вигнанні Таксін Шінаватра.

Поліція видала ордер на арешт Сутепа, проте досі його не затримала і не вдалася до сили для усунення протестувальників. Чимало таїландців побоюються повернення країни до кривавого політичного неспокою, який охопив Таїланд останніми роками.

Опозиційна Демократична партія розпочала дебати у парламенті про оголошення вотуму недовіри уряду Їнґлак.

Прем’єр-міністр відмовляється піти у відставку і закликала до діалогу для врегулювання становища. Їнґлак пообіцяла не застосовувати силу проти демонстрантів.
XS
SM
MD
LG