Спеціальні потреби

Заступник генпрокурора Теличенко: «Буде очищення, сотні прокурорів втратять посади»


Про очищення ГПУ від покидьків з "пальцями віялом" розповіла заступниця Луценка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Про очищення ГПУ від покидьків з "пальцями віялом" розповіла заступниця Луценка. Відео

Кадрове очищення прокуратури і набір за новими правилами обіцяє новопризначений заступник голови відомства Валентина Теличенко. Раніше вона вела резонансні справи: Тимошенко, Луценка, Гонгадзе. Тепер колишній підзахисний, а нині генпрокурор покликав її реформувати цю одну з найбільш корумпованих силових структур. Про свої плани Теличенко розповіла нашим київським кореспондентам.

Новий заступник генпрокурора кілька днів як призначена: не всі формальності ще полагоджені, ще навіть не має свого кабінету. Колишня правозахисниця – новачок у коридорах влади. Вона каже, що зроду не мріяла про цю посаду, а на пропозицію Юрія Луценка спершу відповіла відмовою:

«Юрій Віталійович знайшов ті слова, якими мене переконав. Він таки зачепив мене, коли сказав: «Правильно, ти відмовишся від посади і будеш, сидячи перед своїм скайпом, розказувати журналістам, що я зробив не так, що треба зробити інакше, чому в мене не йдуть реформи». Це було влучно сказано, я зрозуміла, що якщо я відмовлюся, то кривого слова про проблеми в прокуратурі я не матиму права сказати».

Дехто з експертів прочитав призначення Теличенко як намір нового генпрокурора довести до кінця справу Гонгадзе. Сама Теличенко заперечує: її місія в ГПУ – реформи.

«Я не маю жодного відношення до тих, хто займається розслідуванням. Я їх не контролюю. Моє призначення до справи Гонгадзе не має жоднісінького відношення. Тим не менше, Луценко переконав мене, що він має справжні наміри реформувати прокуратуру. Я сама це розуміла, і він це прямо сформулював: якщо ми сьогодні не проведемо реформу прокуратури і одночасно синхронно інші правоохоронні органи, судова гілка влади, не проведе в себе реформи, то в Україні наступлять дуже погані часи».

Реформа ГПУ зводиться до двох позицій. Очищення кадрів і набір нових, за новими правилами, які запрацюють уже до кінця цього року.

«Перше: буде очищення, і сотні прокурорів втратять свої посвідчення, втратять свої посади. Друге: буде проведено такі конкурси на заміщення цих новоутворених вакансій, які дозволять принести нову кров, нових людей, порядних і фахівців».

Якщо б я знала, що в мене немає жодного шансу тут щось зробити, то я би сюди не прийшла. Але я впевнена, що шанс є. І якщо дуже старатися, то здобудемо позитивний результат
Валентина Теличенко

Як каже Теличенко, якщо прокурора-хабарника не завжди вдається посадити, його завжди можна звільнити. В системі залишать лише тих, хто не заплямувався.

«У цій прокуратурі не менше 30% тих, хто гарують. Тих, хто чесні, тих, хто має досвід роботи, тих, кого треба не втратити. Поза системою ще є певна кількість фахівців, які пішли з прокуратури, бо не можна було працювати за керівництва Ріната Кузьміна. Тому тих фахівців так само дуже важливо використати. Сьогодні порядна людина соромиться признатися, що вона прокурор, бо на них люди плюватимуть. Натомість покидьки, які працюють в системі прокуратури, роблять пальці віялом, розповідають, що я прокурор, море, розступись. Дуже нездорова ситуація. Щоб цю ситуацію поміняти, не треба звільнити звідси всіх. Треба одних лишити, а інших – відправити пошукати щастя де-небудь за межами прокуратури».

Попри складність завдання, Теличенко вірить в успіх:

«Якщо б я знала, що в мене немає жодного шансу тут щось зробити, то я би сюди не прийшла. Але я впевнена, що шанс є. І якщо дуже старатися, то здобудемо позитивний результат».

Дивіться також: У Вашингтоні говорять про нові санкції щодо Росії, а не послаблення існуючих- посол України у США

XS
SM
MD
LG