Спеціальні потреби

Чарльз Тейлор подав апеляцію на вирок щодо воєнних злочинів


Колишній президент Ліберії Чарльз Тейлор подав апеляцію на вирок за звинуваченням у воєнних злочинах і 50-річного терміну ув’язнення. Його було звинувачено в тероризмі, убивствах, ґвалтуваннях і вербуванні дітей до збройних формувань під час 10-річної громадянської війни в Сьєрра-Леоне.

У вівторок спонсорований ООН спеціальний суд в Гаазі, який розглядає справи, пов’язані із Сьєрра-Леоне, розпочав дводенні слухання юристів обох сторін. Адвокати Тейлора вимагають скасування або скорочення його вироку, тоді як прокуратура пропонує суворіше покарання.

Суд засудив Тейлора у квітні минулого року на підставі 11 звинувачень, кажучи, що хоча підсудний не командував повстанцями і не контролював їх, він був свідомий вчинених ними злочинів і постачав їм зброю та інші припаси.

Тейлор каже, що діяв чесно, щоб відновити мир у Сьєрра-Леоне, та що без миру і «Ліберія не могла б зробити поступу».

Прокуратура вимагає, щоб Тейлора, якому 64 роки, засудити на 80-річний термін ув’язнення.

Він перший колишній глава держави з часу Другої світової війни, якого засудив Міжнародний суд з воєнних злочинів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG