Спеціальні потреби

Влада Сирії висловила готовність до обміну полоненими


Сергій Лавров вітає міністра Валіда Муаллема у Москві
Сергій Лавров вітає міністра Валіда Муаллема у Москві
Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем повідомив на прес-конференції в Москві, що передав міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову план сирійського уряду щодо встановлення режиму припинення вогню в Алеппо.

«Я звернувся до міністра Лаврова з проханням провести необхідні контакти для забезпечення реалізації плану і для визначення точного часу припинення всіх військових дій у цьому районі», - сказав глава МЗС Сирії.

Також Валід Муаллем заявив, що уряд Башара Асада готовий за посередництва Росії та інших країн обмінятися з опозиційними збройними групами списками полонених з метою їх звільнення та обміну.

Сирійський міністр, коментуючи участь Сирії в планованій конференції «Женева-2», сказав, що уряд Сирії візьме участь у цьому заході:

«Сирійська Арабська Республіка братиме участь в "Женеві-2", докладатиме всіх зусиль для того, щоб цей захід завершився успішно відповідно до сподівань сирійського народу і прямих вказівок президента Башара Асада».

Зі свого боку, Сергій Лавров заявив, що Москва незадоволена підходом до «Женеви-2» сирійської опозиції:

«Нас, звичайно, турбує, що в той час як уряд Сирії давно вже висловив свою згоду на участь у конференції та визначив членів своєї делегації, аналогічних кроків з боку опозиції і, насамперед, з боку так званої Національної коаліції, поки що не зроблено».

У п’ятницю підтримувана Заходом Національна коаліція, на своїй нараді у Стамбулі, має вирішити питання своєї участі в конференції. У четвер державний секретар США Джон Керрі заявив, що переговори «Женева-2» становлять «найкращу нагоду для опозиції досягти мети сирійського народу».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG