Спеціальні потреби

Сирія не знатиме спокою поки Асад при владі - Обама


З Асадом стабільності не буде - Обама
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

З Асадом стабільності не буде - Обама

Президент США Барак Обама заявив, що домовленість між США та Росією щодо знищення хімічної зброї в Сирії зробила світ безпечнішим – ймовірність нової хімічної атаки стала значно нижчою. Під час телевізійного інтерв’ю телеканалу Ей -Бі-Сі у неділю Обама сказав, що ситуація в Сирії не зможе стабілізуватися до тих пір, поки Башар аль Асад залишатиметься при владі.

Президент США Барак Обама привітав залучення президента Росії Володимира Путіна до дипломатичного процесу з метою розв’язання сирійського конфлікту. В інтерв’ю телеканалу Ей-Бі-Сі він сказав, що США та Росія мусять продовжувати працювати разом, незважаючи на різницю в поглядах.

"Я не думаю, що президент Путін поділяє наші цінності. Я думаю, що захищаючи Асада, він дотримується іншої думки щодо його режиму", - заявив Обама.

Американці не хочуть втручання у сирійський конфлікт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Президент заявив, що чим довше Асад залишатиметься при владі в Сирії, тим довше там триватиме збройний конфлікт. На його думку, дипломатичні зусилля Росії не принесли б жодного результату, якщо б не існувало погрози військового удару з боку США.

"У результаті тиску, який ми чинили протягом двох останніх тижнів, Сирія нарешті у перший раз визнала, що володіє хімічною зброєю та погодилася приєднатися до конвенції, яка забороняє використання хімічної зброї. А росіяни, які є їхнім найбільшим спонсором, кажуть, що вони натиснуть на Сирію, аби та позбулася всієї хімічної зброї. Протягом останніх двох тижнів ми пройшли величезну дистанцію", - заявив Обама.

Американські законодавці поставилися до цієї домовленості по-різному. Республіканський сенатор Джон Маккейн назвав це актом провокативної слабкості. Інші законодавці, як республіканці, так і демократи, навпаки, задоволені тим, що угода відсуває необхідність військового втручання.

Обама розповів США про сирійську проблему
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
Державний секретар США Джон Керрі, який вів переговори з росіянами, назвав цю домовленість найбільшою, яка коли-небудь була досягнута у сфері обмеження використання хімічної зброї. Тим не менш, переконаний він, погроза повітряних ударів мусить залишатися.

"Погроза використання сили є реальною. Режим Асада та усі, хто бере участь в конфлікті, мусять розуміти, що Президент Обама та Сполучені Штати відданні досягненню своєї мети. Вирішуючи міжнародні проблеми ми не можемо пустословити, не підкріпляючи свої слова діями", -говорить Джон Керрі.

По це Керрі сказав після зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Лідер Ізраїлю заявив, що сирійський режим мусить позбутися усієї хімічної зброї.

Американська глибинка про сирійський конфлікт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
"Світ мусить переконатися в тому, що радикальні режими не володіють зброєю масового знищення, тому що, як ми побачили в Сирії, якщо вона в них є, вони її обов’язково використають", - заявив Нетаньягу.

Цього тижня триватимуть дипломатичні зусилля, як на рівні зустрічей очільників дипломатичних відомств США, Франції, Великобританії, Туреччини та Саудівської Аравії, так і в Раді безпеки ООН.

XS
SM
MD
LG