Спеціальні потреби

ООН пропонує надіслати до Сирії близько 100 експертів з хімічної зброї


Пан Ґі Мун
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав до створення нової спільної місії для нагляду за ліквідацією арсеналів хімічної зброї Сирії.

У листі до Ради Безпеки ООН генсекретар запропонував розділити роботу зі знищення хімзброї Сирії між фахівцями ООН і експертами Організації за заборону хімічної зброї (ОЗХЗ). У цьому процесі взяли б участь близько 100 осіб, які базувалися б у Дамаску і на Кіпрі.

Дозвіл на таку місію мусить дати Рада Безпеки, яка обговорюватиме пропозицію Пан Ґі Муна вже цього тижня.

Згідно з планом генерального секретаря, ОЗХЗ відповідатиме за технічні консультації, перевірки та інспекції. ООН візьме на себе комунікацію і координацію зусиль з сирійським урядом і повстанськими групами.

Пан Ґі Мун вказав, що роботи з роззброєння будуть розбиті на три етапи. Перший етап - початковий, який вже реалізується. На другому етапі буде знищено хімічну зброю та обладнання для її виробництва. Мета третього етапу - верифікація та моніторинг повного виконання програми.

Пан Гі Мун сказав, що він призначить «спеціального координатора», який очолить спільну операцію зі знищення і буде взаємодіяти з ООН, ОЗХЗ і сирійським урядом.

Згідно з схваленою у вересні резолюцією Ради Безпеки ООН, роботи з ліквідації сирійської хімічної зброї триватимуть до середини 2014 року.

У неділю перша група, що складається з експертів ОЗХЗ, спостерігала за тим, як за допомогою різаків та шліфувальних машин солдати сирійської армії виводили з ладу ракетні боєголовки і бомби.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG