Спеціальні потреби

Фабіус і Лавров обговорили проект резолюції ООН щодо Сирії


Лоран Фабіус (ліворуч) і Сергій Лавров у Москві
Лоран Фабіус (ліворуч) і Сергій Лавров у Москві
У вівторок міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прийняв у Москві свого французького колегу Лорана Фабіуса на тлі спроб світових лідерів узгодити зміст резолюції Ради Безпеки ООН про передачу сирійських арсеналів хімічної зброї під міжнародний контроль .

Росія виступає проти заходів Франції, Великобританії і США включити в текст резолюції погрозу застосування сили у разі невиконання Сирією зобов’язань. США і Великобританія в понеділок заявили, що наполягають на ухваленні жорсткої резолюції, яка встановлює конкретні терміни для передачі запасів хімзброї.

Зустріч у Москві івдбулася після оприлюднення доповіді інспекторів ООН, в якій зазначається про наявність «чітких і переконливих доказів» щодо великомасштабного використання отруйного газу зарин під час атаки під Дамаском в серпні.

Слідчі ООН не вказали, хто стоїть за атакою, проте радник з національної безпеки США Сюзан Райс заявила, що наведені свідчення підтверджують переконання, що тільки сирійські війська мали можливість скоїти її.

Звинувачення на адресу сирійського уряду також висувають Франція і Великобританія. У свою чергу, Дамаск заявляє, що хімічну зброю застосували повстанці. Росія закликає з усією серйозністю поставитися до звинувачень на адресу бійців опозиції.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що представлені інспекторами ООН докази «безперечно» і «переконливо» підтверджують застосування отруйного газу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG