Спеціальні потреби

Путін не виключає можливості підтримки Росією військової операції проти Сирії


Володимир Путін
Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін не виключає можливості підтримки Росією військової операції проти Сирії у відповідь на застосування нею хімічної зброї, проте сказав, що використання цієї зброї урядом Башара аль-Асада має бути незаперечно доведено, а сама операція - схвалена Радою Безпеки ООН.

Відповідаючи на запитання «Першого каналу» російського телебачення і агентства Associated Press про те, чи може Росія підтримати військову операцію США та інших країн проти Сирії, якщо будуть представлені переконливі докази, що ці атаки були проведені урядом Сирії, Путін відповів: «Я цього не виключаю».

Однак він заявив, що відповідно до чинного міжнародного права мандат щодо застосування зброї стосовно суверенної держави може дати тільки Рада Безпеки ООН.

Путін зазначив, що Москва не має конкретних даних щодо подій, які сталися в околицях Дамаска, де, як стверджує уряд США, сирійська армія застосувала хімічну зброю.

Проте Путін пообіцяв, що якщо такі докази будуть представлені, то Росія має намір зайняти, за його словами, «принципову позицію».

Цього тижня у Санкт-Петербурзі проходитиме черговий саміт «Великої двадцятки», на якому питання Сирії стоятиме високо на порядку денному.

Президент США Барак Обама намагається заручитися підтримкою як міжнародної громадськості, так і американських законодавців для дій проти Сирії.

Тим часом, комітет Сенату США із міжнародних відносин підготував проект резолюції, яка підтримує військову операцію в Сирії. Документ, у справі якого комітет може голосувати вже у середу, обмежує термін операції до 60 днів з можливістю продовження ще на місяць. Проект резолюції також забороняє здійснювати наземну операцію.
XS
SM
MD
LG