Спеціальні потреби

У Сочі відбуваються переговори Дейвида Камерона з Володимиром Путіним


Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон прибув з візитом у Росії для переговорів з президентом Путіним на тему закінчення дворічного громадянського конфлікту у Сирії.

Зустіч обох лідерів пройшла у чорноморському курортному місті Сочі в час дедалі більшого тиску з боку міжнародної громадськості щодо прийняття резолюції в справі врегулювання конфлікту, в результаті якого дотепер загинуло щонайменше 70 тисяч людей.

Цього тижня Вашингтон і Москва узгіднили, що наприкінці цього місяця відбудеться міжнародна конференція, щоб спонукати сирійський уряд і повстанців, що виступають проти президента Башара аль-Асада, багаторічного союзника Росії, до мирних переговорів.

Висловлюються здогади, що Лондон, можливо, зацікавлений бути господарем такої конференції.

Державний секретар США Джон Керрі у четвер відновив свій заклик, щоб Асад подав у відставку, додаючи, що він не може входити до складу перехідного уряду, який має вивести Сирію із кризи.

Ця заява, як здається, чіткіше з’ясову американску позицію.

У вівторок Джон Керрі заявив, що йому, як індивідуальній особі, «неможливо» уявити собі президента Башара аль-Асада, який мав би керувати Сирією в майбутньому, але додав, що не йому вирішувати долю сирійського лідера.

Тимчасом у різних районах Сирії продовжуються сутички між урядовими силами і повстанцями.
XS
SM
MD
LG