Спеціальні потреби

ООН: конфлікт у Сирії стає більшою мірою конфесійним


Організація Об’єднаних Націй звертає увагу на на кількість жертв серед цивільного населення у майже дворічному конфлікті у Сирії, кажучи, що тисячі людей загинули в результаті кризи, яка дедалі більше набирає конфесійного характеру.

У новій доповіді слідчі ООН з питань прав людини кажуть, що збройні дії «спричинили величезні руйнування і людські страждання» для цивільних сирійців та що від вересня гуманітарна ситуація в країні різко погіршилась.

У документі також сказано, що неослаблено продовжуються порушення права людини.

Слідчі ООН звертають увагу на збільшення насильства у великих містах, зокрема в Дамаску та Алеппо, а також на збільшення кількості атак на культурні центри.

Боротьба між урядовими силами і повстанцями, які намагаються усунути від влади президента Башара аль-Асада, стали «відкрито конфесійними». Головний поділ у Сирії існує між сунітською більшістю, яка назагал підтримує повстанців, і алавітською меншиною, яка підтримує уряд президента аль-Асада.

Конфесійні відмінності є причиною того, що до громадянської війни приєднуються іноземці. Суніти з Близького Сходу і Північної Африки підтримують повстанців, а шиїти, включно з ліванськими екстремістами Гезболли, помагають урядові.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG