Спеціальні потреби

Спец імпорт - відео техніку для сирійських повстанців привозять з-за кордону


Професія : медіа спонсор революції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
Direct link

Members attend the Loya Jirga in Kabul, Nov. 21, 2013.

Кадри, відзняті сирійськими активістами, є чи не єдиним доказом того, що насправді відбувається в Сирії.

Кожен, хто сьогодні намагається перебратися з Туреччини у Сирію, наражається на смертельну небезпеку. Кордон патрулюють війська армії аль-Асада, і там щохвилини можуть статися сутички між ними та повстанцями. Але 29-ти річний Айман Хаддад готовий ризикувати життям, заради свого народу.

«Я мушу знаходити способи пробратися в країну і зробити щось для людей, яких вбиває аль-Асад. Я не можу принести їм рушницю, але я можу озброїти їх відеокамерою. Сьогодні у Сирії точиться не лише війна автоматів, це також і інформаційна війна, де потрібні сучасні технології», - говорить він.

Аль-Хаддад допомагає сирійській опозиції розповісти про їхню боротьбу закордоном. Під час останньої подорожі у Сирію Хаддад привіз супутникові телефони і комп‘ютери, за допомогою яких бійці Вільної Сирійської Армії можуть передавати відео за межі країни.
Уряд Сирії забороняє іноземним журналістам працювати в країні. Тому повстанці мусять самі дбати про розповсюдження інформації
«Дуже важливо, щоб преса краще слідкувала за подіями в Сирії. Зараз лише з деяких регіонів доходять поодинокі повідомлення» - каже Хаддад.

18-ти річний брат Аль-Хаддада - Абуд також працює з бійцями вільної армії Сирії, знімаючи їхнє життя на передовій. На цьому фото видно поранення, які Абуд отримав під час однієї з сутичок з армією аль-Асада. Аль-Хаддад називає свого брата героєм.

«Сьогодні ми повинні документувати все що трапляється у цій революції. Кожну вбиту дитину, кожну вбиту жінку», – твердить Айман.

Аль-Хаддад вважає, що мусить розповідати світу про свою боротьбу. Повстанці повинні показати ким вони насправді є – непідготовленими цивільними, які взяли в руки зброю, щоб захистити свої родини.

«Я бачив цих мужніх людей. Вони ніколи раніше не тримали в руках зброю і не мають військового досвіду. Але зараз їм доводиться воювати», - розповідає молодий чоловік.

Айман аль-Хаддад також обіцяє не припиняти медіа війну проти режиму аль-Асада.

«Я буду допомагати своєму народу та моїй країні. У мене нема вибору. Вони моя сім‘я», - говорить він.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG