Спеціальні потреби

Вахта прав людини: війська Асада стратили 248 чоловіків, дітей та жінок


аль-Байда
За даними правозахисників, пов`язані з сирійським урядом військові сили стратили щонайменше 248 людей, включно з жінками та дітьми, в містах аль-Байда та Баньяс. Це сталося на початку травня цього року після сутичок зі силами опозиції. Після того як повстанці були змушені відступити, повідомляє автори доповіді Вахти прав людини, бійці аль-Асада увірвалися в будинки, почали виводити з них чоловіків та розстрілювали на місці.

Також правозахисна організація повідомляє про страти щонайменше 23 жінок та 14 дітей, включаючи немовлят. В обох містах озброєні формування, що воюють на боці Асада, страчували чи намагился стратити цілі родини.

Сирійський уряд визнав, що вони вбивали «терористів», як вони називають повстанців і, можливо, цивільне населення постраждало в результаті боїв. Але правозахисники Вахти прав людин доводять, що більшість вбивств сталися вже після того, як бої закінчилися.

Джо Сторк, виконуючий обов`язки директора Вахти прав людини з питань Близького Сходу, заявив, що не варто забувати, що уряд Асада вбив тисячі людей з використанням звичайної зброї.

У відео, що з`явилося нещодавно, можна побачити те, що виглядає як жорстокі страти урядових військових та лоялістів, здійснені сирійськими повстанцями. В одному епізоді повстанець вириває з груді урядового солдата серце та з`їдає його. Вахта прав людин зазначає, що Рада Безпеки ООН мусить переконатися, що усі винні відповідатимуть за свої злочини, які мусять стати предметом розгляду Міжнародного кримінального суду.
XS
SM
MD
LG