Спеціальні потреби

Великобританія: існує негайна потреба політичної розв’язки становища в Сирії


Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив, що уряд Сирії «дедалі більшою мірою залежний» від іноземної підтримки, що становить загрозу регіональній безпеці. Це також вказує на потребу негайних переговорів для пошуків політичного врегулювання кризи в країні.

Він зробив таку заяву в середу в столиці Йорданії Аммані на нарадах дипломатів з країн неформального об’єднання так званих «Друзів Сирії», які обговорюватимуть питання мирної конференції щодо Сирії.

Організатори хочуть провести переговори наступного місяця за участю сирійської опозиції і уряду президента Башара аль-Асада.

Бритинський міністр Гейґ підкреслив потребу встановити в найближчому часі дату конференції і покласти край «обурливому насильству» в Сирії.

Він сказав, що коли сирійський уряд не готовий взяти участь у переговорах, він нестиме відповідальність за «повний колапс своєї країни».

На нарадах у середу представників групи країн, які підтримують сирійську опозицію, виступить також державний секретар США Джон Керрі.
XS
SM
MD
LG