Спеціальні потреби

Сирійські повстанці: Дамаск блокує надання гуманітарної допомоги населенню Алеппо


Антиурядовий протест в Алеппо
Антиурядовий протест в Алеппо

Нестабільне триденне припинення вогню в Сирії, досягнуте в ході американсько-російських переговорів, як здається, викликає дедалі більше незадоволення з боку Москви, яка звинувачує Вашингтон у тому, що він неспроможний контролювати повстанські сили.

Тимчасом командири повстанських угруповань кажуть, що припинення вогню не має сенсу в час, коли президент Сирії Башар аль-Асад і далі блокує постачння допомоги ООН оточеному місту Алеппо.

У вівторок представник російського командування звинуватив Сполучені Штати в приховуванні дій повстанців, яким вони надають підтримку.

«Третього дна [припинення вогню] лише сирійсьа армія дотримується перермир’я», – сказав він. – Водночас “поміркована опозиція”, очолена Сполученими Штатами, збільшує кількість атак на житлові райони».

Державний департамент США також висловив скептицизм щодо рівня відданості Росії припиненню вогню і додав, що потрібно буде більше часу і зусиль для координації повітряних ударів і створення спільного командного центру.

«Я не думаю, що будь-хто в американському уряді беззастережно вірить у відданість Росії чи сирійського уряду цій угоді, сказав представник Державного департаменту Марк Тонер.

Прямим джерелом суперечки є відмова повстанських сил відійти на 500 метрів від важливого шляху Кастелло, що веде до контрольованих повстанцями районів Алеппо.

Дивіться також: ЄС продовжив персональні санкції проти російських посадовців та про-російських сепаратистів на наступні півроку

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG