Спеціальні потреби

ООН: Попри «інциденти», перемир'я в Сирії в цілому дотримується


Пан Ґі Мун
Пан Ґі Мун

Обидві сторони конфлікту в Сирії повідомляють про окремі порушення режиму тиші.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив у понеділок, що, незважаючи на «окремі інциденти», режим припинення бойових дій в Сирії в цілому дотримується вже третій день.

Пан Ґі Мун додав, що міжнародна робоча група, покликана стежити за дотриманням перемир'я, робить все можливе, щоб запобігти поширенню порушень і забезпечити дотримання перемир'я.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро закликав провести термінову нараду цієї робочої групи, щоб обговорити повідомлення про удари по територіях, контрольованих повстанцями.

Режим припинення бойових дій вступив в силу в суботу, після чого обидві сторони неодноразово повідомляли про порушення.

У понеділок повідомлення про порушення помітно почастішали: повстанці стверджують, що війська президента Асада завдали 26 ударів по населених пунктах, які захопила опозиція. За їх словами, урядові війська кілька разів скидали бочкові бомби з вертольотів.

«Режим продовжує бомбити населені райони, використовуючи вертольоти і бочкові бомби, що призводить до великої кількості жертв і поранень, в основному - серед мирних жінок і дітей», - заявив головний представник повстанців Ріяд Хіджаб в офіційному листі ООН.

Повстанці стверджують, що зафіксували 24 порушення з використанням артилерії і п'ять наземних наступальних операцій.

«Бойові дії проти сирійських громадян з боку російських, іранських і сирійських урядових сил, а також іноземних формувань і найманців, які з ними співпрацюють, тривають, незважаючи на перемир'я, яке набрало чинності 27 лютого 2016 року, - сказав Хіджаб. - З самого початку перемир’я сирійський режим і його союзники здійснюють численні порушення в декількох районах країни».

Як повідомляє Хіджаб, в неділю російські винищувачі завдали 26 ударів по територіях, які контролюються опозиційними угрупованнями, що заявили про готовність брати участь у припиненні вогню.

За словами повстанців, карта, яка була опублікована з початком перемир'я російським Міністерством оборони і на якій розмічені позиції поміркованих повстанських угруповань, містить безліч помилок. Вони закликають ООН скласти окрему карту.

Російські спостерігачі повідомили в неділю про 9 інцидентів порушення перемир'я, відповідальність за які вони покладають переважно на повстанців.

Тим часом ООН планує в понеділок розпочати повітряну доставку гуманітарної допомоги, розраховуючи забезпечити нею 150 тисяч сирійців в обложених районах.

Представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Якуб ель-Хілл зазначив, що допомогу планують доставити в різні райони Сирії в період з понеділка по п'ятницю.

«Для сирійського народу це найкращий шанс на довгостроковий мир і стабільність за останні п'ять років», - зазначив він.

Дивіться також: Найгірший сценарій для України це передчасні вибори - Парубій у Вашингтоні

Найгірший сценарій для України це передчасні вибори - Парубій у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:12 0:00

XS
SM
MD
LG