Спеціальні потреби

Асад висловив жаль з приводу збиття турецького літака


Цитуючи президента Сирії, турецька газета Cumhuriyet повідомила, що Башар аль-Асад шкодує з приводу того, що сили оборони його країни минулого місяця збили літак, що належить Туреччині.

За словами президента Сирії, приналежність винищувача вдалося визначити лише після його падіння. Літак збили тому, що він летів в тому ж сирійському повітряному коридорі, який три рази використовувала ізраїльська авіація.

Туреччина твердить, що винищувач порушив повітряний простір Сирії помилково і перебував у нейтральній території коли сирійські сили його збили 22 червня. Газета пише, що сирійський президент запевнив, що Дамаск не став би ухилятися від вибачень, якби турецький літак дійсно збили в міжнародному повітряному просторі, як це стверджує Анкара.

Деякі турки вимагають не лише вибачення від Асада, але і відплатних дій з боку Туреччини.

Асад заявив, що не допустить, аби відносини Туреччини та Сирії переросли у «збройний конфлікт». Саме тому він не планує, на відміну від турецької влади, стягувати свої війська до турецького-сирійського кордону.

Втім, правозахисна організація Вахта прав людини у вівторок оприлюднила нову доповідь, у якій звинувачує уряд Сирії у катуваннях та жорстокому поводженні з людьми. Правозахисники нарахували 27 центрів тортур у Сирії, в яких катувань зазнають в’язні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG