Спеціальні потреби

Швейцарія розпочала слідство щодо фінансових справ, пов’язаних з FIFA


Генеральний прокурор Швейцарії Міхаель Лаубер

У Швейцарії прокуратура веде слідство в справі 53 імовірних випадків відмивання грошей у процесі відбору місця проведення Чемпіонату світу з футболу у 2018-му і 2022 роках.

Генеральний прокурор Швейцарії Міхаель Лаубер заявив у середу, що про трансакції повідомили банки за посередництвом системи, яка виявляє відмивання грошей. Він додав, що банки виконали свій обов’язок, повідомляючи про цю діяльність і заявили, що це «величезна і складна справа».

Лаубер також заявив журналістам, що не виключає допитів президента FIFA Зеппа Блаттера, який погодився подати у відставку зі своєї посади у зв’язку із скандалом, що охопив Світову федерацію футболу.

Швейцарські слідчі ведуть слідство в справі звинувачень у невідповідному керуванні й відмиванні грошей, пов’язаних з наданням права Росії провести Чемпіонат з футболу у 2018-му і Катару у 2022 роках.

Минулого місяця США окремо звинуватили дев’ятьох службовців FIFA і п’ятьох інших високопоставлених представників, серед іншого, в рекеті, шахрайстві і відмиванні грошей.

У зв’язку з поточним скандалом FIFA припинила процес надання права провести Чемпіонат з футболу у 2026 році.

XS
SM
MD
LG