Спеціальні потреби

Коли краще вчитись плавати – експерти визначилися


Для дітей улітку однією із основних розваг, зазвичай, є купання. Утім для батьків це часто асоціюється з небезпекою. За статистикою, однією з основних причин смертності серед дітей віком до 4 років є потоплення. Тож протягом багатьох років Американська асоціація педіатрів не рекомендувала віддавати на уроки з плавання дітей у віці до 4 років, кажучи, що вони ще не готові до цього. Зокрема йшлося про те, що батькам це може дати хибне відчуття безпеки, а діти можуть втратити природній страх до води. Проте останнім часом ці тенденції почали змінюватися.

Тепер нові дані вказують на те, що навчання дітей плаванню у ранньому віці навпаки зменшує ризик потоплення. Тож Американська асоціація педіатрів нещодавно переглянула свої рекомендації, а автор заяви про запобігання утопленню Джефрі Вайс каже:

«Ми більше не виступаємо проти занять із плавання для малих дітей. Втім ми також не говоримо, що тепер кожен мусить якомога швидше вести свою дитину у басейн і вчити її плавати».

Асоціація педіатрів не рекомендує починати уроки з плавання для дітей у віці до одного року. Але чимало батьків бачили вражаюче відео на якому шестимісячну дитину кидають у воду, як вона сама себе виштовхує на поверхню, а потім самостійно втримується на воді. На подібних заняттях малюків вчать навичкам самозбереження у випадку, якщо вони впадуть у воду. І чимало батьків готові починати це майже негайно після народження.

«Може, я не змогла б кинути свою дитину у воду і залишити її вчитися плавати. Але я б хотіла бути впевненою, що якщо він таки впаде випадково у воду, то зможе виплисти», - говорить одна із жінок.

Тим часом останні дослідження вказують на те, що серед чорношкірих дітей є набагато більше тих, хто не вміє плавати, ніж серед білих. Співвідношення складає 70 відсотків до 40. Серед причин: брак басейнів у районах, де живе переважно чорношкіре населення; вартість уроків з плавання, що не кожному по кишені; та стереотип, що плавання це - розвага для білих. Також батьки, які самі не вміють плавати, як правило, не спонукають до навчання і підростаюче покоління.

«Я не знаю як плавати і утоплення - одне з моїх страхів», - визнає одна з жінок.

Ці страхи як ніхто інший розуміє Каллен Джонс - перший афро-американець, який виграв олімпійську золоту медаль із плавання. Він сам ледве не втонув, коли йому було 5 років. Тепер він подорожує країною, агітуючи дітей та їхніх батьків вчитися плавати.

«Я це пережив. Я це розумію. І я закликаю всіх батьків зрозуміти, що ми маємо навчити наших дітей плавати заради їхньої безпеки», - говорить переможець Олімпійських ігор.

Каллен Джонс та інші активісти кажуть, що краще вчитися плавати змалку. Адже в майбутньому - це може врятувати життя.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG