Спеціальні потреби

Аун Сан Су Чжі: Санкції допомогли Бірмі у боротьбі за демократію


Санкції ідуть на користь - Су Чжі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00
Direct link

Санкції ідуть на користь - Су Чжі

Лідер бірманської опозиції Аун Сан Су Чжі розпочала свій двохтижневий візит до Сполучених Штатів. Перебуваючи у Вашингтоні, вона відвідала «Голос Америки», а також отримала медаль Конгресу – найвищу цивільну нагороду.

Після сніданку бірманський лідер опозиції Аун Сан Су Чжі розпочала свій перший день у США. Спочатку вона зустрілася з Державним секретарем Гілларі Клінтон, а потім відвідала «Голос Америки». Тут вона зустрілася з Бірманською службою та дала телевізійне інтерв’ю двома мовами – бірманською та англійською. Зокрема вона говорила про економічні санкції проти її країни:

«Лунало багато заяв про те, що санкції шкодять економіці країни. Але я з цим не погоджуюсь. Статистика свідчить, що вони не мали великого впливу на економіку Бірми. Але політичний вплив був дуже великим і він допоміг у нашій боротьбі за демократію».

«Ми не на завершальному етапі демократії, але рухаємося в цьому напрямку. Ми проходимо лише через перші випробування. Попереду у нас ще багато випробувань».
Аун Сан Су Чжі
У липні американські компанії відновили інвестиції в Бірму. І президент Барак Обама почав поступово полегшувати санкції, вітаючи зростання толерантності військового уряду Бірми до демократичних процесів в країні.

Два роки тому, Аун Сан Су Чжі вийшла з-під домашнього арешту, під яким перебувала майже 20 років. А на початку цього року вона та члени її партії здобули значну перемогу на парламентських виборах. Але, застерігає бірманський політик, в Конституції її країни залишається положення, яке дозволяє військовому уряду, у разі потреби, перебрати на себе всю владу в країні.

Аун Сан Су Чжі під час зустрічі із Гілларі Клінтон
Аун Сан Су Чжі під час зустрічі із Гілларі Клінтон
Говорячи про етнічні конфлікти, що виникають у Бірмі, Аун Сан Су Чжі заявила, що людям в її країні ще треба навчитися шукати компроміс. Раніше у вівторок Су Чжі отримала нагороду від Азійського товариства, у церемонії вручення якої брала участь Гілларі Клінтон.

«Вона довела, що вона – природний лідер. Вона вміє чудово проводити виборчу кампанію, приймати закони, і при цьому чітко уявляти, що мусить бути зроблено сьогодні, завтра і після завтра для того, аби її країна рухалася вперед», – зазначила держсекретар США.

Лідер бірманської демократії погоджується, що правильне визначення пріоритетності питань – запорука успіху:

«Ми не на завершальному етапі демократії, але рухаємося в цьому напрямку. Ми проходимо лише через перші випробування. Попереду у нас ще багато випробувань».

Протягом наступних 16 днів Аун Сан Су Чжі подорожуватиме Сполученими Штатами – від Східного до Західного узбережжя. Однією з її зупинок буде Форт Вейн, штат Індіана, де мешкає найбільша бірманська громада у США.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG